fujitsu siemens amilo Pi 2530 notebook, xp driver, destek

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında pcpc tarafından paylaşıldı.

1. pcpc

pcpc Yeni Üye

merhaba;
    amilo pi 2530 notebook'uma xp kurmak istiyorum ancak nlite ile oluşturduğum cd'lerde hep disk bulunamadı diyor
    bu notebook'a daha önce xp kurmuş olanlar varsa yardımlarını bekliyorum
    teşekkürler

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Diskiniz sata ise notebook genel forumundaki sata disk çözümü işinizi görecektir.
    Eğer görmediyse mutlaka bir yerde hata yapılıyordur.

3. aaarmadan

aaarmadan Yeni Üye

Merhabalar fujitsu siemens pi 2530 modelinin xp kurulduktan sonra gerekli driver larını nerden bulabilirim? Daha önce bunu yapan varsa lütfen yardım ederse çok memnun olurum...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bize cihazın özelliklerini detaylı olarak verirseniz sürücü bulmak sorun değil. Detaylı özellik için everest diye forumda aratın. Everest ile ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

5. ghana

ghana Yeni Üye

merhaba bende amilo pi 2530 var ve xp kumak istiyorum ama driverlarını bi türlü bulmadım acaba nerden bulabilrim yardımcı olurmusunuz arkadaşlar

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bir üstte yazdığımı mesajı okuyarak ilk adımı atabilirsiniz. Sonrasını biz atarız.

7. bessam

bessam Yeni Üye

Bu mesaj tamamı büyük harfle yazıldığı içim silindi. Lütfen okuyunuz. site-kurallari.php

8. aaarmadan

aaarmadan Yeni Üye

saka arkadaşım uzun süre cevap veremedim sebebi ne yazacağımı bilmemem dediğin gibi everest programıyla baktım ama benim anlayabileceğimden çok fazla şey çıkıyor orda, ben bazılarını yazayım inşallah lazım olan bunlardır değillerse ne lazım onu söylersen onları yazmaya çalışayım.
    Fujitsu Siemens Amilo Pi 2530
    - CPU Türü: Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T7100, 1187 MHz (9 x 132)
    - Anakart Çipseti: Intel Crestline-PM PM965
    - Görüntü Bağdaştırıcısı: Mobility Radeon X2300 HD (128 MB)
    - 3D-Hızlandırıcı: ATI Mobility Radeon HD 2300 (M71M)
    - Ses Bağdaştırıcı: Realtek ALC883 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller
    - Ağ Bağdaştırıcısı: Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Network Connection
    - Ağ Bağdaştırıcısı: Realtek RTL8101 Ailesi PCI-E Fast Ethernet NIC (NDIS 6.0)
    - Modem: Motorola SM56 Data Fax Modem

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus f3sr modelinin sürücüleri modem hariç işinizi görecektir. Modemi aynı isimde arayarak bulabilirsiniz.

10. nacres7091

nacres7091 Yeni Üye

arkadaşlar merhaba
    avilo pı 2540 notebook aldım vista kurulu geldi
    ama xp kurmak istiyorum ve sata problemi var diski görmüyo bunun için sata driver indirdim bir kaç tane ama uymadı elinde olan varsa gönderebilirmi?

11. aaarmadan

aaarmadan Yeni Üye

saka tesekkur ediyorum xp yi kurdum modem driver inida bulup yukledim hersey sorunsuz su anda bir tek web cam driver ini bulamadim xp otomatik tanimasi gerekmezmiydi sen bazi bilgisayarlar icin webcam kurmayin xp tanir yaziyosun ama bunda olmuyor sanirim. bilgisayarın driver cd sinde web camın driver ismi olarak bison nb pro webcam driver yazıyor ancak ben bunun xp driver ını bulamadım acer için olan bison driverlar var sen başka bir arkadaşa onu tavsiye etmişsin onu ben kurdum denedim ama yine görüntü alamadım. acaba yardım edebilirmisin? ayrıca bütün sorulara sabırla cevap verdiğin için çok minnettarım.

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Fujitsunun sitesindeki başka bir modelin kamera sürücüsünü deneyiniz. Büyük ihtimalle uyacaktır.

Ayrıca Acerın kamera için iki dosyası var.Biri program diğeri ise driver. İkisini de kurup mu denediniz.

13. Stell0

Stell0 Yeni Üye

Direk link atarmısınız arkadaşlar sitede arıyoruz bulamıyoruz nasıl bir iştir bu ? :oops:

14. saka

saka Admin Yetkili Kişi

notebook genel bölümündeki sata ile ilgili konuya ve asus f3sr konusuna bakmanız yeterlidir.

15. amilopi

amilopi Yeni Üye

AMİLO Pİ 2530
    ATI RADEON X2300 AGP :
    URL http://dlsvr01.asus.com/pub/ASUS/nb/A8J ... 070129.zip

Intel___Mobile_965GM_CHIPSET_XP_DRIVER
    URL http://downloadmirror.intel.com/10884/e ... _Intel.exe

MOTOROLA_MODEM_DRIVER

Toshiba_Bluetooth_XP_DRIVER

iINTEL WIRELESS
    URL http://downloadmirror.intel.com/10895/e ... 033_PV.exe

Realtek_Windows_ALC883
    URL http://downloadmirror.intel.com/8658/en ... 06_IAS.exe

SATA_RAID_BOOT
    INTEL_PRO_LAN DRIVERS : URL http://downloadmirror.intel.com/13478/eng/PRO2KXP.exe

16. amilopi

amilopi Yeni Üye

ne yaptın hallede bildinmi sorunu xp kurulumunu başardınmı ben hallettim haberin olsun drıverların hepsini temin ettim ok bi sorun olursa yardımcı olabilirim.

17. blaustadt

blaustadt Yeni Üye

ellerinize sağlık emekleriniz bir çok kişinin işini gördü

18. tosba

tosba Yeni Üye

19. steinlips

steinlips Yeni Üye

arkadaşlar bende de Pİ 2530 var ama bütün 2530 ların driverları aynı mı bunu merak edıyorum?!!. çunku ben everest programıyla bılgısayara baktım diğer driverlar aynı fakat Görüntü Bağdaştırıcısı: Mobility Radeon X2300 HD (128 MB) değil ATI Mobility Radeon HD 2300 (M71M) yazıyo 3D hızlandırıcıda da aynısı yazıyo acaba bu linkleri verilen driverları kursam bi sorun olur mu??

20. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sanırım sorun olmaz.

Sayfayı Paylaş