FUJİTSU SİEMENS AMİLO Pİ 2515 XP DRİVER LAZIM

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında bysmoke tarafından paylaşıldı.

1. bysmoke

bysmoke Yeni Üye

Arkadaşlar amilo pi 2515 pc aldım uzun bir süre vista ile kullandım fakat bazı oyunlarda vista desteklemiiyor o yüzden xp kurayım dedim tabiikide kurmak kolay olmadı sata disk i görmüyordu sağolasın http://www.notebook.gen.tr yönetimi ve ilgili arkadaşlar xp cd sine sata disk eklentisini sitede vermişler bu sayede xp kurdum fakat şimdide siemens in azizliğine uğradım bbiraz araştırdım fakat amilo pi 2515 ile ilgili driver bulamadım driver genius programı sayesinde sadece kafayı yedim bana yardımcı olcak birini arıyorum lütfen amilo pi 2515 in xp driverleri varsa verebilirmisiniz yada nerede bulabilceğimi şimdiden destekleriniz için teşekkür ederim...

2. bysmoke

bysmoke Yeni Üye

arkadaşlar fujitsu siemens amilo pi 2515 notebook um var ve xp kurmak istiyorum ama driverlarını bulamıyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Kod:
    --------[ EVEREST Ultimate Edition ]------------------------------------------------------------------------------------

Sürüm                                             EVEREST v4.20.1170/tr
        Karþýlaþtýrmalý Test Birimi                       2.3.212.0
        Anasayfa                                          http://www.lavalys.com/
        Rapor Türü                                        Rapor Sihirbazý [ TRIAL VERSION ]
        Bilgisayar                                        BYSMOKE
        Oluþturan                                         ProStreet
        Ýþletim Sistemi                                   Microsoft Windows Vista Home Premium 6.0.6000 (Vista Retail)
        Tarih                                             2008-03-05
        Saat                                              09:58

--------[ Özet ]--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bilgisayar:
          Bilgisayar Türü                                   ACPI x86 tabanlý bilgisayar  (Mobile)
          Ýþletim Sistemi                                   Microsoft Windows Vista Home Premium
          OS Servis Paketi                                  [ TRIAL VERSION ]
          Internet Explorer                                 7.0.6000.16386 (IE 7.0 - Vista)
          DirectX                                           DirectX 10.0
          Bilgisayar Adý                                    BYSMOKE
          Kullanýcý Adý                                     ProStreet
          Oturum Etki Alaný                                 [ TRIAL VERSION ]
          Tarih / Saat                                      2008-03-05 / 09:58

Anakart:
          CPU Türü                                          Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T7100, 1976 MHz (9 x 220)
          Anakart Adý                                       FUJITSU SIEMENS AMILO Pi 2515
          Anakart Çipseti                                   Intel Crestline-GM GM965
          Sistem Belleði                                    [ TRIAL VERSION ]
          BIOS Türü                                         Phoenix (04/09/07)

Görüntü Birimi:
          Görüntü Baðdaþtýrýcýsý                            Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family  (320 MB)
          Görüntü Baðdaþtýrýcýsý                            Mobile Intel(R) 965 Express Chipset Family  (320 MB)
          3D-Hýzlandýrýcý                                   Intel GMA X3100
          Monitör                                           Chunghwa CLAA154WB05A  [15.4" LCD]

Çokluortam:
          Ses Baðdaþtýrýcý                                  Realtek ALC883 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller

Depolama :
          IDE denetleyici                                   Intel(R) 82801HEM/HBM SATA AHCI Controller
          IDE denetleyici                                   Intel(R) ICH8M Ultra ATA Storage Controllers - 2850
          Depolama denetleyici                              Microsoft iSCSI Baþlatýcýsý
          Disk Sürücüsü                                     WDC WD1600BEVS-22RST0  (149 GB, IDE)
          Optik Sürücü                                      HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N ATA Device  (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/24x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
          SMART Sabit Disk Durumu                           OK

Bölümler:
          C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
          D: (NTFS)                                         97613 MB (90975 MB boþ)
          Toplam Boyut                                      [ TRIAL VERSION ]

Giriþ:
          Klavye                                            Standart 101/102 Tuþlu veya Microsoft Natural PS/2 Klavye
          Fare                                              HID uyumlu fare
          Fare                                              PS/2 Uyumlu Fare

Að:
          Birincil IP Adresi                                [ TRIAL VERSION ]
          Birincil MAC Adresi                               00-19-D2-8D-EE-79
          Að Baðdaþtýrýcýsý                                 Intel(R) PRO/Wireless 3945ABG Að Baðlantýsý  (192. [ TRIAL VERSION ])
          Að Baðdaþtýrýcýsý                                 Realtek RTL8101 Family PCI-E Fast Ethernet NIC (NDIS 6.0)
          Modem                                             Motorola SM56 Data Fax Modem

Çevre Birimleri:
          Yazýcý                                            Microsoft XPS Document Writer
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB1 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB2 denetleyici                                  Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
          USB-Aygýt                                         USB Ýnsan Arabirim Aygýtlarý
          Akü                                               Microsoft AC Baðdaþtýrýcýsý
          Akü                                               Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

DMI:
          DMI BIOS Saðlayýcýsý                              Phoenix Technologies LTD
          DMI BIOS Sürümü                                   1.00C
          DMI Sistem Üreticisi                              FUJITSU SIEMENS
          DMI Sistem Ürün Adý                               AMILO Pi 2515
          DMI Sistem Sürümü                                 
          DMI Sistem Seri Numarasý                          [ TRIAL VERSION ]
          DMI Sistem UUID                                   [ TRIAL VERSION ]
          DMI Anakart Üreticisi                             FUJITSU SIEMENS
          DMI Anakart Ürün Adý                              F43
          DMI Anakart Sürümü                                
          DMI Anakart Seri Numarasý                         [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Üretiçisi                                FUJITSU SIEMENS
          DMI Kasa Sürümü                                   
          DMI Kasa Seri Numarasý                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Fiyat Etiketi                            [ TRIAL VERSION ]
          DMI Kasa Türü                                     Notebook

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim...
                                                                           .::SAYGILAR HERKESE::.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Fujitsu siemens amilo pi 2515 laptop xp driver, xp kurulumu
    Xp kurulumuna başlamadan önce;
    1. Sata diskleri tanıyabilen bir windows xp cd si yapın, ( Nasıl yapılır?)
    2. Windows xp Service pack 2'yi buradan indirin.
    3. Aşağıdaki sürücüleri indirin.
    4. Eğer vista ve xp yi aynı anda kullanmak istiyorsanız burayı okuyun.
    5. Bilgisayarınızın ilk olarak cd den açılması için bios ayarlarını yapın.
    6. Eğer hayatınızda ilk defa windows kuruyorsanız ya da windows nasıl kurulur bilmiyorsanız burayı okuyun.

Kurulum adımları;
    • Sata driverları olan xp cd si ile kurulumu yapın.
    • Windows xp Service pack 2'yi kurun.
    • Aşağıdaki sürücüleri SIRASIYLA kurun.

Sürücüler:
    Lütfen sürücüleri sırasıyla ve anlattığımız şekilde kurunuz.
    1. Anakart Sürücüsü : Intel chipset driver'ını kurun ve bilgisayarı mutlaka yeniden başlatın.
    2. Ekran Kartı Sürücüsü: Intel graphics driver
    3. Ses yaması : Önce bunu kurunuz. Microsoft Universal Audio Architecture (UAA) Bus Driver for High Definition Audio
    4. Ses kartı sürücüsü : Realtek audio driver'ını indirin. Kurulumun nasıl yapılacağı açılan sayfada yazıyor.
    5. Kablosuz ethernet sürücüsü: Intel wireless ethernet driver
    6. Realtek ethernet sürücüsü : Realtek ethernet / lan driver
    7. Modem Sürücüsü: Motorola modem driver

4. mendeli64

mendeli64 Yeni Üye

arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım ama bu formu çok iyi buldum bütün herkese çalışmalarından dolayı teşekürler [alkis] [alkis]

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

tekrar dener misiniz. bağlantıyı güncelledim.

6. enginakademi

enginakademi Yeni Üye

arkadaşım ses ve wireless driver larını indiremiyorum ilgilenirsen sevinirim. şimdiden çok teşekkür ediyorum...

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sürücüleri güncelledim. Tekrar dener misiniz.

8. enginakademi

enginakademi Yeni Üye

arkadaşım ses dosyası oldu teşekkür ederim. yalnız wireless driver ını indiremiyorum. çünkü sayfa görüntülenemiyor diyor. tekrar bi bakarsanız sevinirim. yada rapid den bi link verirseniz daha iyi olur sanırım. ilginiz için çok teşekkür ederim.

http://downloadmirror.intel.com/13000/e ... rivers.zip şu link çalışmıyor.

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk mesajdaki link iniyor.

10. Spawn313

Spawn313 Yeni Üye

saka kardeşim emeklerine sağlık.
    Ses ve modem driverını indiremiyorum.
    linklere bakabilirmisin?
    yada wdm_208 kurarsam ses sürücüsünü halledermiyim?

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

notebook sürücülerini güncelledim. Bakabilir misiniz?

12. burkay

burkay Yeni Üye

3. sıradaki ses yaması linki bozuk yardımcı olabilirmisiniz

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Şimdi denedim iniyor.

14. KARE AS

KARE AS Yeni Üye

selam arkadaslar bene fujıtsu sıemens pi 2512 kullanıcısıyım xp driverleri bende mevcut isteyene göderebilirim

15. KARE AS

KARE AS Yeni Üye

bendekı driversler yama diyil bunuda belirtmek istiyorum....

Sayfayı Paylaş