Fujitsu Notebook'da Acayip Karışık Bi sorun, Yardım!

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında Luciferman tarafından paylaşıldı.

1. Luciferman

Luciferman Yeni Üye

Arkadaşlar ben aslında PC kullanıcısıyım bu yüzden Notebook'a aşina değilim.

Arkadaşımın Fujitsu Siemens AMILO Pro V2040 model notebook'unda "engelleyen" programını görüp, Adaware ile genel bir tarama yaptırıp ne varsa sildirdim ve bu "engelleyen" programı da program ekle kaldırdan kaldırdım.

Daha sonra bilgisayarı kapatıp açtığımda açılışta onlarca program ve bu programı görüp hepsini engelledim.

Olan ondan sonra oldu. Bir anda bilgisayarın sesi gitti, ayrıca internet bağlnatısı vireless'e erişim imkansız oldu. Daha sonra farkına vardım ki, USB girişleri de iptal oldu!!!

Buna format atmak istedim ama sata disk tanıtamadığımdan yapamıyorum, bilgisayarındaki disk ikiye bölünmüş değil!

Yeni programlar kurup diski ikiye bölmeye kaltığımda ise programla bi yerden sonra hata verip güvenli kipte çalıştırmamı istiyor!

Sizce bütün bunları neyden dolayı yapar, hiç bi program sağlıklı çalışmıyor ve gereks internet gerek ise USB bağlantıları çalışmıyor.

Bu kadar büyük bir engelleme ile ilk kez karşılaşıyorum.

Açılışta çalıştırmadığım bütün programları geri yüksele de durum değişmedi.

Çıldırmak üzereyim, biri bi akıl versin?

:oops:

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Notebook genel bölümünde sata disk sorununuzun çözümü var. Bir format atın bence bir problem kalmaz.

3. Luciferman

Luciferman Yeni Üye

Merhaba.

Satadisk bölümündeki yazıyı uygulayarak format atmayı başardım. Muhtemelen internet bağlantısını sürekli sorduğundan wireless bağlantısına da hazır, bunu notebook'u arkadaşıma sabah bıraktığımda anlayabileceğim.

Ama diğer sorun, ses kartının sürücüsünü yükleyemedim ve PCI devie bölümünde iki tane ünlem işareti var.

Biri PCI Device diğeri Büyük Depolama Aygıtı Denetleyicisi olarak geçiyor.

Acaba bu ses kartı neden çalışmamakta diretiyor?

Formattan önce de ses gitmişti, notebook olduğu içi içi nasıl açılır veya nasıl kontrol edilir bilmiyorum, PC'den anlıyorum yalnızca. Ayrıca büyük depolama aygıtı derken neyi kastediyor bilemiyorum.

Bu konudda bi yardım ve öneriniz olursa sevinirim.

Sayfayı Paylaş