Fujitsu Amilo Pro 2045 Sata Driver Problemi

Konu, 'Diğer Notebook Markaları' kısmında @MSC tarafından paylaşıldı.

1. @MSC

@MSC Yeni Üye

Merhaba,
    Elimde Fujitsu Amilo Pro 2045 Laptop var. Bu laptoba Windows Xp Prof kurmaya çalışırken haiyle sata problemi ile bende karşılaştım :) Bunun sonucunda nlite programı ile sata driverları entegre etmeme rağmen yine pc hdd yi görmedim. Farklı bir cd daha yakıp ikinci bir denememe rağmen yine görmedi. Neyse sonucunda windowsu biostan sata özelliğini disable edip windows u kurdum. Bu arada nlite ile entegre ettiğim cdlerde problem yok çünkü elime bugün başka bir laptop geldi ve gayet normal bir şekilde elimdeki cdlerle kuruldu sata diskli pc ler. Sonucunda ben bu pc nin sata driverını halen bulamadım. PC özellikleri aşağıdadır.
    Kod:
    Bilgisayar:  
       Bilgisayar Türü   ACPI Tek işlemcili Bilgisayar (Mobile)  
       İşletim Sistemi   Microsoft Windows XP Professional  
       OS Servis Paketi   Service Pack 3  
       Internet Explorer   7.0.5730.13  
       DirectX   4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)  
       Bilgisayar Adı   *****
       Kullanıcı Adı   *****
       Oturum Etki Alanı   *****
       Tarih / Saat   2008-10-03 / 18:56  

Anakart:  
       CPU Türü   Mobile Intel Pentium M, 1733 MHz  
       Anakart Adı   FUJITSU SIEMENS AMILO Pro V2045  
       Anakart Çipseti   Mobile Intel Alviso i915GM(S)/915PM/910GML  
       Sistem Belleği   512 MB  
       BIOS Türü   Phoenix (07/11/05)  

Görüntü Birimi:  
       Görüntü Bağdaştırıcısı   ATI Mobility Radeon X300 (M22)  
       3D-Hızlandırıcı   ATI Mobility Radeon X300 (M22)  

Çokluortam:  
       Ses Bağdaştırıcı   Intel 82801FBM ICH6-M - High Definition Audio Controller [B-2]  

Depolama :  
       IDE denetleyici   Intel(R) 82801FB/FBM Ultra ATA Storage Controllers - 266F  
       IDE denetleyici   Intel(R) 82801FBM Ultra ATA Storage Controllers - 2653  
       IDE denetleyici   Texas Instruments PCIxx21 Integrated FlashMedia Controller  
       Disk Sürücüsü   FUJITSU MHT2080BH (80 GB, 5400 RPM, SATA)  
       Optik Sürücü   _NEC DVD+-RW ND-6650A (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-ROM:8x, CD:24x/20x/24x DVD+RW/DVD-RW)  
       SMART Sabit Disk Durumu   OK  

Bölümler:  
       C: (NTFS)   15358 MB (11808 MB boş)  
       D: (NTFS)   20238 MB (2692 MB boş)  
       E: (NTFS)   40711 MB (27824 MB boş)  
       Toplam Boyut   74.5 GB (41.3 GB boş)  

Giriş:  
       Klavye   Standard 101/102 Tuşlu ya da Microsoft Natural PS/2 Klavye  
       Fare   Synaptics PS/2 Port TouchPad  

Ağ:  
       Birincil IP Adresi   127.0.0.1  
       Birincil MAC Adresi   ***********  
       Ağ Bağdaştırıcısı   Intel(R) PRO/Wireless 2200BG Network Connection  
       Ağ Bağdaştırıcısı   Realtek RTL8169/8110 Family Gigabit Ethernet NIC  
       Modem   Motorola SM56 Data Fax Modem  

Çevre Birimleri:  
       USB1 denetleyici   Intel 82801FBM ICH6-M - USB Universal Host Controller [B-2]  
       USB2 denetleyici   Intel 82801FBM ICH6-M - Enhanced USB2 Controller [B-2]  
       Akü   Microsoft AC Bağdaştırıcısı  
       Akü   Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili  

2. @MSC

@MSC Yeni Üye

Dediniğiniz linkteki yöntemi uygulayıp cd yi oluşturdum. Ordaki işlem sonucunda kurulum esnasında sata olarak diskleri gördü ama xp yi kurmadım şuanda. Yalnız hdd ler ekrana gelirken daha önceden kurtarma konsolu, lisans sözleşmesi vs gibi ekranlar geliyordu onlar gelmedi. Direk hdd lerin bulunduğu alan(formattan bir önceki adım) geliyor. Neyse bu açıklamaların sonunda ben tekrar kurulum yapmadan bu sata driverini bu paketin içinden bulup veya başka bir yerden bulup kurulmuş olan bir windowsta tanıttırmam mümkün mü?. Son olarakta teşekkürler...

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Kurulmul bir windowsa sata sürücüleri tanıtmak inanın daha çok baş ağrıtıyor.

4. @MSC

@MSC Yeni Üye

http://www.notebook.gen.tr/hp-noteb...erisi-xp-driverlari-detayli-anlatim-t751.html linkinde bulunan anlatımda gibi belki sonradan da sata driverın tanıtımı yapılabilir düşüncesi ile sormuştum aslında ama görünen şuanda öyle bir yol yok veya denenmedi vs. vs. :)
    Google da türlü türlü arattırmalarıma rağmen bu laptopla iligili çözüme kavuşmuş bir konu bulamamıştım. Artık çözüme kavuşan bir yol olmuş oldu :)
    Herşey için sağolun...

5. stratocaster

stratocaster Yeni Üye

Slm arkadaşım. Bulabildin mi bunun bi hal çağresini. Ben de aynı problemi yaşıyorum!

6. @MSC

@MSC Yeni Üye

Sayfayı Paylaş