Forum/Bölüm düzenleri hakkında...

Konu, 'Site Hakkında' kısmında Levcho tarafından paylaşıldı.

1. Levcho

Levcho Üye

Merhaba,
    Forumu, 4-5 yadır takip etmeye çalışıyorum, böyle bir forumun olması çok güzel, beğeniyorum
    Fakat, özellikle marka bölümlerde, konu düzeni ile ilgili bir hatalı kural görüyorum, bana göre.
    Örneğin (tüm bölümler için aynıdır), Asus bölümünde, Bir model tanıtımı yapılmak amaçlı konu açılmış.
    Aynı konuda, ozellikle bu modelle ilgili paylaşılmış, konuşulmuş, yorumlanmış v.s
    Fakat, ters olan şu ki, bu modellerle ilgili hata ve arızaları da aynı konu işerisine yazmak zorunda olmamızdır.
    Konu olmuş 30-40 sayfa, her seferinde, girip, o konuda neler yazıyor diye bakmak istemiyorum ben mesela!
    Ve ya bir sorunum var, o konuya neden yazmak zorundayım, var mı burda bir mantık!
    Zaten her marka için bir bölüm açılmış. Özellikle her model için açılan konularda sadece bilgi ve modelle ilgili açıklamalar yapılmalıdır bence.
    Arıza ve sorunlarla ilgili ayrıca konu açılmamamsının bir sakıncası yok sanıyorum, başlığa tam model numarası ve
    sorunun öz'ü yazıldıktan sonra, aramalarda zaten sorunsuz bir şekilde isabetli aramalar yapabiliriz.

Neden bu olayı ters olarak algılıyorum?...Belki de, başka forumlarda buna benzer düzenleme görmediğim içindir ve açılan ana konuların sadece modelle ilgili genel bilgi ve model hakkındaki eksiklerin paylaşılması içindir; Diye düşünüyorum.
    Tabii ki bu tamamen benim görüşüm ve işin doğrusu çok fazla da bir sıkıntı yaratmıyor benim için, ama aklıma takıldı, yazayım dedim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Öncelikle yorum ve öneriniz için teşekkür ederim.

Bu durum hem o modelle ilgilenen kullanıcıları aynı başlık altında toplamak hemde bir düzen sağlamak için yapılıyor.
    Sonuçta ayrı başlıklar olduğunda yeni bir ziyaretçi nereye bakacağını bilemiyor. Ancak bu şekilde 10 sayfada olsa 20 sayfada olsa bakacağı yeri tam olarak bilebiliyor. Ayrıca Forum yazılımı phpbb nin konu içinde arama özelliği var. Dolayısı ile konu uzun olsa bile içerisinde aranıp bulunabilir.

Şimdiye kada bur yöntemin yararını çok gördük.

Bizim çok konu olsun çok mesaj olsun, çok büyük bir sitemiz var demek gibi gereksiz takıntılarımız yok. bu sebeple en sağlıklı nasıl gidecekse öyle gitmesini istiyoruz.

Bilmem farkındamısınız bu düzen anlayışını anasayfadaki model kısımlarında da gösteriyoruz. Zamanla model sayısı arttıkça göreceksiniz ki. Dünyanın en iyi ve detaylı bilgi veren sitelerinden biri olacağız.
    teşekkürler

Sayfayı Paylaş