Rehber Format atmak ve Türkçe windows xp kurulumu (resimli anlatım)

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ilk mesajdaki 9. adıma dikkat ediniz. Orada c diskini silip yeniden oluşturabilir, format atabilirsiniz.

2. uces

uces Yeni Üye

acer 5542g laptop aldım windows 7 home bacis yüklü ama xp çevirmek istiyorum ama xp kabul etmiyor nasıl kurucağımı bilen arkadaş varsa yardımcı olabilirmi teşekkürler

3. kovboyo

kovboyo Yeni Üye

Aga bende 6. adımdan sonra ekran kararıyo sol üst kösede bir imlec yanıp sönmeye baslıyor sonra mavi ekranda hata yazisi cikiyor
    diyoki: CHKDSK/F komutunu calistirarak sabit diskte bozuk olup olmadigini kontrol edin dii CHKDSK/F komutunu nasil calistiracagim ben?
    Bu gibi sorunlarla kasilasanlari gördüm dediklerini okudum ama bisi anlamadim

4. dost-dost

dost-dost Yeni Üye

5. francesko

francesko Yeni Üye

Merhabalar, ilk defa windows kurMuyorum fakat bu yeni işletim sistemleri (win7, vista) ve 64bit'e henüz alışamadım.

Yaklaşık 1 hafta önce aldığım HP dv6-1365et bilgisayarıma XP kurmak istedim, hp-notebook-f5/hp-pavilion-dv6-1300-windows-7-li-notebooklar-hk-hersey-t9860.html adresinde geçen driverları indirdikten sonra XP cdsini takıp kuruluma başladım.

Bu konunun başında anlatılan 6. adımdan 7. adıma geçerken mavi ekran hatası alıyorum. Kurulumu sadece bir kez denedim. Hata oluşunca bıraktım. Hatanın şu an tam olarak ne olduğunu hatırlamamakla birlikte, hatanın sebebiyle ilgili açıklayıcı bir bilgi yok. sadece ;

Teknik bilgiler,
    ** STOP : 0x########

gibi Hex sayılar içeren bir satır bulunuyor.

Ek bilgi : Kurmaya çalıştığım XP CD'si, internet indirmiş olduğum SP3'lü katılımsız kurulum cd'si. İçerisinde sata driverları yüklü olduğunu bildiğimden, sata driverlarıyla ilgili adımı atladım. Bununla ilgili midir emin değilim.

Bu konuda bir yorumunuz olabilir mi ?

şimdiden teşekkürler

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Önerimiz temiz bir xp cdsine sata sürücülerini ekleyerek kurulum yapmanız şeklindedir.

7. umitkisa

umitkisa Yeni Üye

iyi günler.BIOS'ta dediğiniz şekilde CD/DVD seçeneği çıkmıyor bende.Nasıl bilgisayarı CD'den başlatabilirim.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bilgisayarınızı açarken esc tuşuna basıp basıp çekin. Gelen ekranda dvd nizi seçip enterlayın.

Sayfayı Paylaş