Rehber Format atmak ve Türkçe windows xp kurulumu (resimli anlatım)

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sayın arkadaşım,garanti ya da servis işletim sistemiyle alakalı değildir,yani garanti veya servis işletim sistemine göre değişmez,hangi işletim sistemini kullanacağınızı kendiniz özgürce seçersiniz.

2. sohtorik

sohtorik Yeni Üye

teşekkür ederim,
    kızmayın lütfen, sadece sordum :(

laptopumu alırken bana vista sürümlü olduğunu söylemediler de ....

3. The Wind

The Wind Yeni Üye

Yazdıklarım sinirli olduğumu mu çağrıştırıyor? :)

4. filiz

filiz Yeni Üye

[alkis] tşkr emeğine sağlık...........

5. ozbayir

ozbayir Yeni Üye

arkadaşlar ben toshiba satelitte a200-1ub kullanıcısıyım ve pc sata disk.nlite denilen prog. dan xp ve sata dosyalarını birleştirdim.kur a balarken daha doğrsu kur için mavi ekran gelince kur bazı dosyaları otomatik yüklerken mavi bir ekranda şöle bi hata oluştu:

"Bir sorun algılandı ve bilgisayarınızın zarar görmesini önlemek için Windows kapatıldı.
    Bu durdur hatasını ilk kez görüyorsanız bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    Bu ekran yeniden karşınıza çıkarsa (çıkmıyor, resetten sonra Windows normal açılıyor) aşağıdaki adımları izleyin:
    Yeterli disk alanınız olduğundan emin olun. (Yeterli alan var.) Dur iletisinde sürücü tanımlanmışsa, sürücüyü devre dışı bırakın veya bir sürücü güncelleştirmeleri için üreticiye başvurun. Görüntü bağdaştırıcısını değiştirmeyi deneyin.
    Donanım satıcınızdan BIOS güncelleştirmesi olup olmadığını öğrenin. Önbellekleme ve gölgeleme gibi BIOS bellek seçeneklerini devre dışı bırakmayı deneyin. Bileşenleri kaldırmak veya devre dışı bırakmak için Güvenli Mod kullanmanız gerekirse, bilgisayarınızı yeniden başlatın. Gelişmiş bağlatma seçeneklerinde F8 tuşuna basın ve sonra Güvenli Mod’u seçin.
    Teknik Bilgiler
    ***STOP: 0X0000008E (0XC0000005, 0XBF839B69, 0XF36AAF68, 0X00000000) (Bu kısım her kapanmada değişiyor sanırım)
    ***win32k.sys – Address BF839B69 base at BF800000, Datestamp 422511a2 (bu kısımda değişiyor)
    Fiziksel belleğin dökümüne bağlanıyor (100’den geriye sayım)
    Fiziksel bellek dökümü tamamlandı.
    Daha fazla yardım için sistem yöneticinize veya teknik destek grubuna başvurun."

lütfen ben çıldırmadan acil yardım edin..!

6. kuzi

kuzi Yeni Üye

bu bendede gelmişti bi ara ama bişey olmuyor yaw boşver :D

7. aliyuksel

aliyuksel Yeni Üye

tşkler arkdasım ama artık katılımsız kurulum cıktı bunları bıle yapmıyoruz :)

8. kuzi

kuzi Yeni Üye

Katılımsız kurulum ne

9. m.sonmez

m.sonmez Yeni Üye

Saka arkadaşın ilk sayfadaki yönergelerini harfiyen uygulayınca ,
    Lenovo 3000 N200 notebook uma XP+sp3+SataHdd gayet düzgün ve 1 defada kuruldu.
    Saka ve bu forumda bizlere yardımcı olan tüm dostlara sonsuz teşekkürler.
    İyiki varsınız, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum. [alkis] [bravo]

10. AggReSSiVe

AggReSSiVe Yeni Üye

Burada anlatılan HDD bölme işlemlerinde, 2 parçaya ayırdığımızda ilkini istediğimiz bir boyutta seçiyoruz. 2. bölüm için seçebileceğimiz max. boyut var olan, yani kalan bölümden 8MB az. Dolayısı ile iki parçamızı oluşturduk ve 8MB bölümlenmemiş alan hep kalıyor. Ne denediysem yapamadım. Ancak Partition Magic ile oynamalar ile bunuda HDD'ye dahil ediyorum.

Bu 8 MB hep kalıyor, acaba bu işlem bilinçlimi yapılıyor ?
    Kalması bir sorun yaratırmı ?
    Partition Magic ile yada farklı bir şekilde HDD ye dahil etmek bir sorun çıkarırmı ?

HDD ler 8MB cache'li diyorlar acaba bu o CACHE alanımı?

11. missjeo

missjeo Yeni Üye

[imdat] birkaç gun önce notbook'uma format attım (windows xp) ve şimdi dil seceneginde bir sorun var :cry: başlangıçta türkçe olan dil ingilizce oldu ve bu denetim masasından dil seceneklerinden bile düzeltemedim :cry: tekrar format atmalımıyım sorun format atma aşamasında olmuş olabilirmi ?? [imdat]

12. ealpay

ealpay Yeni Üye

selam
    aynı işlemi içine vista gömülü olan bir laptopta tekrar vista kurmak suretiyle nasıl yaparız??
    teşekkürler

13. bullER

bullER Yeni Üye

teşekkürler

14. sempatimm

sempatimm Yeni Üye

çok tesekkürler ilk kez yaptım allah razı olsun sorun yok [alkis] [bravo]

15. makinetr

makinetr Yeni Üye

elinize emeğinize sağlık bende daha önce çok denedim ama hep soluğu bilgisayarcıda aldım inşallah bunları inceledikten sonra yapacam ama benim kafama takılan pc. sata diskmi, atisatamı yoksa nvidiamı nasıl anlıyabilirim bu paylaşımlarda emeği geçen herkeze teşekkürler.

16. hope123

hope123 Yeni Üye

Harika anlatmışsın gerçekten. Birazdan denemeye başlıcam bu adımları.

17. hope123

hope123 Yeni Üye

Kusursuz bir şekilde xp'yi yükledim şu anda driver'ları yüklüyorum. Çok teşekkür ederim gerçekten.

18. kaleli_87

kaleli_87 Yeni Üye

sagolasın kardeş eline saglık çok iyi anlatmışsın teşekkürler

19. despe

despe Yeni Üye

elıne sağlık artk formatla uğrasmıyorum kurtarma dvd kullanıyorum :) vistada da olsa orjınal bir başka ..

20. _şimşek_

_şimşek_ Yeni Üye

Xp yüklü bir masaüstü bilgisayarına format atacağım. Önemli herşeyimi yedekledim, d sürücüsüne ters tıklayıp biçimlendir diyerek format attım. Şimdi de c sürücüsünü formatlayıp xp kurmak istiyorum ancak, kurulumda c bölümünü seçtiğimde bu bölümde işletim sistemi kurulu, kurulumu bu bölüm üzerine yaparsanız diğer işletim sistemi zarar görebilir gibi birşeyler diyor. C'nin biçimlendirmesini nasıl yapacağız? anladığım kadarıyla açıklamadaki resimlerde daha önceden biçimlendirilmiş bir birim üzerine kuruluyor. :?: Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Sayfayı Paylaş