Format Atılmıyor Windows Açılmıyor

Konu, 'Notebook Genel' kısmında emutlu17 tarafından paylaşıldı.

1. emutlu17

emutlu17 Yeni Üye

Arkadaslar Sorun umu ne yaptıysam halledemedim sizdende öneriler bekliyorum
    Laptopum Acer Aspire 5520G - Ekran kartı Ati HD readron 3650 DDR3

Yeni bir ekran kartı aldım laptop uma taktım ve aradan 4 5 gün geçti Anakart ın bios unu güncelliyim dedim ve Acer in sitesinden v.1.32 Bios unu indirdim ve sorunsuz şekilde kuruldu (veya ben öyle sandım).Daha sonra bilgisayar kapandı
    power tusuna bastım açtım. Wİndows açılıyor ekranını geçince siyah ekranda kalıyor.
    En iyisi tekrar format atayım dedim ve sistem önyüklemesini yaptıktan sonra yine siyah ekranda kalıyor ve (f8 yapıp sözleşme yaptığımız ekran gelmiyor)
    Windows xp de
    Windows 7 de
    Bu ekranı geçince siyah ekranda kalıyor

Bios ayarlarını defautl yaptım denedim sonuç yine aynı
    Suan sadece kernelden Acpi=off yaparak mandriva linux kurabiliyorum.
    Bios un Boot ekranında ıde1 wdc hdd gözüküyor 2. sırada ıde0 diye bos satır war bu sonradan gelmiş sanırım eskiden yoktu
    Ayrıca Bios umda Harddisk mode yok ACPİ ve IDE seçebilmem için

Harddisk i söktüm acer aspire 5920G ye taktım sorunsuz şekilde Wİndows kuruluyor.Orda kurduğum windows ta başlarken siyah ekranda kalıyor

2. emutlu17

emutlu17 Yeni Üye

Yokmu bilen ?

3. antalyanotebook

antalyanotebook Yeni Üye

Kurduğunuz bios sürümü BETA mıydı ? - Eski sürüme erişebiliyorsanız tekrar bios güncellemesi yapma şansınız var mı ? Güncelleme yaptığınız bios yazılımında problem olabilir. Bu yüzden eski bios versiyonuna geri dönerek tekrar kurulum işlemini denemeniz size çözüm sağlayabilir.

4. aykanbalik

aykanbalik Yeni Üye

Size tevsiyem eski bios sürümünüze geri dönmenizdir. Pek çok bios windowstan bağımsız şekilde bootable Cdler yardımıyla yüklenebilir. sorununuz kuvvetle muhtemel, yeni biostan kaynaklanıyor. bizim sektörde bir laf vardır, bir şeyin en iyisi en yenisi demek değildir. Saygılar...

Sayfayı Paylaş