format atarken pc kapaniyor

Konu, 'Acer Notebook' kısmında desed tarafından paylaşıldı.

1. desed

desed Yeni Üye

arkadaslar benim acer marka bir notebook um var ben format atiyorum bazen hemen bicimlendirirken bazende 28 yada 13 dakika kala formatin bitimini aninda kendi kendine kapaniyor neden olabilir acaba

2. mRocK

mRocK Yeni Üye

ilk aklıma gelen ısınma

3. desed

desed Yeni Üye

ne yapabilirim acaba

4. gencercan19

gencercan19 Yeni Üye

format atarken bilgisayarı halının ustune koyma mumkunse altını kaldır ve dahada mumkunse alttan soğuk hava ver

5. mRocK

mRocK Yeni Üye

eğer ısıma sorunu varsa bu yazılımsal değil donanımsaldır daha ciddi problemlere sebep olmadan servise danışınız

6. desed

desed Yeni Üye

ILGINIz ıcın teseurler arkadaslar

7. @_LL_i

@_LL_i Yeni Üye

Slm,

Aklıma 2 sebep geliyor. Bu dediklerin benim başımada geldi ve az önce problemi çözdüm.

İlk seçenek xp yi kurarken sata diskini görmemesi bunun çözümü forumda var ama chipset'in Ati ise ati'nin x86 driverını seçerek cd ni oluştur.

2. seçenek ısınma. Başıma gelen olay şuydu. PC me vista sorunsuz kurulurken xp kurulmuyo, bazen hemen bazende kurulumun ortasında pc kapanıyordu. laptopu açtım ve fan kısmının parmağımdan kalın pislikle kaplandığını gördüm. Neden vista çalışıyoda xp çalışmıyo dersen. İletkenlerin sıcaklık değişiminde iletim hızları değişiyomuş. Vista daha büyük aralıklarda tepkileri süzebiliyor ama xp yapamıyor. En büyük örneği fan pis iken(pc yanıyordu) dosyayı bulamama hatası veriyordu ama temizledikten sonra düzeldi ve ilk seferinde sorunsuz kuruldu.

Diyeceğim eğer garantin yoksa aç laptopu yada pc yi temizle yada servise götür temizlet baktın gene olmuyo ozaman verirsin servise

Bu arada sata disk problemi isede onada dikkat et. Umarım yardımcı olur

8. ergbull

ergbull Yeni Üye

benim başıma da aynı olay geldi; fakat fanda herhangi bir kirlilik yoktu. hdd 3'e ayırmıştım d: ye windows 7 yi yükledim bundan sonra kendi kendine kapanma sorunu ortaya çıktı. win 7 yi silip fortmat atmaya çalışınca bilgisayar tekrar kapandı. fortmat atarken bilgisayarın altına fan bağladım formatı atıp xpyi yükledim şimdi sorunsuz çalışıyor

9. comand

comand Yeni Üye

Güzel kardeşim aynı dert şuan bendede mevcut xp sp2 fiesta dvd versiyonu makinamda yüklüydü lanet windows çökünce formatlamak zorunda kaldım ve bin pişman oldum tekrar kurmak istediğimde kurulum yarıda kalıyo aniden pcye gelen tüm elektriği kesiyo bunun sebebi lanet xp makinayı öle bi kasıyoki makinedaki bütün entegrelerde alew çıkıyo dersin :) makinanda yeterli soğutma yoksa bu sorunla karşılaşırsın bi entegrenin soğutucu ile üst katmanı arasında ısı silikonları vardır bunlar zaman içerisinde ısıdan dolayı özelliğini yitiriyo ve entegredeki ısıyı emip soğutucuya tam olarak vermiyo buda aşırı ısıdan makinanın otomotik savunmasına neden olup pcyi kapatıyo şuan makinama pardus yükledim yawww hiç fan açılmazmı yok makinam kendine geldi ne ısı ne kasma kısaca lanet microsofttun geri zekalı mühendisleri nasıl bi kod zinciri kullanıyosa en kral pcyi bile sadece kurulum esnasında bile alev çıkaracak derece zorluyo bu dingiller tavsiyem bi an önce pardus öğrenmeniz ve windowsuda 2 ci işletim sistemi olarak çok lazım olmadıkca kullanmamanız :D

Sayfayı Paylaş