flash diski açamama sorunu

Konu, 'Donanım Ürünleri' kısmında ferhatcayli tarafından paylaşıldı.

1. ferhatcayli

ferhatcayli Yeni Üye

merhaba arkadaslar;
    flash diski bilgisayarıma taktıktan sonra 3 seçenek geliyor;birincisi windows sürücü yazılımını güncellesin,ikincisi daha sonra yeniden sor,ücüncüsü bir daha hic sorma.birincisini tıklıyorum yazılımı bulamadı diyor yani güncelleyemiyor:(ikincisi ve ücüncüyü tıkladığımda hiçbişey olmuyor.bilgisayarımı açtıgımda bilgisayarımın içinde gözükmüyor.aygıt yöneticisinde ise diğer aygıtların altında bilinmeyen aygıt olarak gözüküyor üzerinde de sarı renkliünlem var.taktığım flash disklerde sorun olmadığı biliyorum
    yardımcı olursanız çok sevinirim

2. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

başka usb portlarını dene diyecem ama denemişsindir muhakkak chipset driverını varsa güncelini yüklemeye çalıs yoksa yine aynısını bi yükle işletitm sistemini sölememişsin ama eger xp kullanıyorsan sp2 olduguna emin ol

3. Levcho

Levcho Üye

İşletim sistemi XP-SP1, W98 ve ya W2000'de flash disk tanıma sorunları oluşabiliyor.

1. Chipset driverlerini kontrol et.
    2. Flash diskin başka bilgisayarda çalıştığına emin ol.
    3. Başka bir USB yuvasında dene.
    4. Sürücü ismi atamasında problem olabilir.
    Bilgisayarım sağ tıkla->yönet->disk yönetimi
    Çıkan ekranda flash disk gözüküyorsa, sağ tıkla ve "Sürücü harfi ve yolunu değiştir" seç.
    Düzenle ekranında, farklı bir sürücü harfi seç, A;B;C;D;E;F;G;H harflerinden sonra bir harf seçmeye çalış...

Sonuçları buraya yazmaya unutma... [bravo]

4. kuzi

kuzi Yeni Üye

Kalınlaştırdığım cümleler benim için cok önemliydi.Uzun zamandır bu yolu hatırlamaya calısıyordum ve bana hatırlattınız.Teşekkürler [alkis]

5. ferhatcayli

ferhatcayli Yeni Üye

işletim sistemim vista.başka usb portlarını da denedim tabii yine çalışmıyor.söylediğiniz diğer yöntemleri de uyguladım ama olmuyor:( işletim sistemini tekrar kurmak zorundayım galiba:(yardımlarınız için çok teşekkür ederim...

6. kuzi

kuzi Yeni Üye

Arkadaşım başka flas diski dene bilgisayarında.

7. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Kardeş XP kurarken bi Mavi Ekranda sürücüleri silip Ekledimiz bi yer var hatırladın mı flahs takılı şekilde oraya gel bi bak eğer orda görürse orda sil tekrar oluştur sonra NTFS olarak biçimlendir Sonra % 10 kadar yüklesin resetle makinanı Aç tekrar bak belki böyle kuratara bilirsin kolay gelsin

8. kuzi

kuzi Yeni Üye

Flash diski orada görmedi.Denedimde şimdi.

9. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

o zaman galiba bozulmuş :) yenisi al artık

10. kuzi

kuzi Yeni Üye

Ben değil yahu. :D Dediğini deneyim dedim.Olmadı :lol:

11. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Nasıl Olmadı Kaardeşim :) O zaman senin flahs da bozulmuş gelin size uygun fiyata flahs satayım :)

12. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

Nasıl olmadı KUZİ ciddi mi Mavi ekranda senin USB Diskini Takılı iken Görmedi mi Sürücüler Gibi görmüş olması lazım Ben Öyle yaptım bidefa

13. kuzi

kuzi Yeni Üye

yok görmedi ya
    flash disktete sorun yokki calısıyor.Senin yöntem heryerde işe yaramıyor sanırım

14. Tuncya_Sukan

Tuncya_Sukan Yeni Üye

anakart ve markası ne kuzi

15. zyrrslyslfrht

zyrrslyslfrht Yeni Üye

merhaba flash kingstone 1Gb flash belleğim var ama bugün ne olduysa kaç bilgisayara taktımsada hep şu ekranlar çıktı karşıma bu ekran çıkıyor.sürücü güncellemsi gerekli değil diyor. flash belleğimi geri kazanmamın yolunu bilen varmı?

16. Error!

Error! Yeni Üye

başka bir pc de biçimlendirmeyi deneyin

17. zyrrslyslfrht

zyrrslyslfrht Yeni Üye

tam tamına 8 farklı bilgisayarda denememe ve internet yoluyla ulaştığım çözüm yollarını uygulamama rağmen netice olumsuz. her bilgisayar aynı tür mesajları veriyor. ayrıca dikkatimi çeken şey flash belleğim hiç bu kadar ısınmamıştı. [aglamak]

18. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

Kuzi 'nin söylemek istediği yer "Denetim Masası>Yönetimsel Araçlar>Bilgisayar Yönetimi>Depolama>Disk Yönetimi"
    burada Bilgisayarım 'da sürücü harfi ile görünmeyen flash diskler ve mp3 çalarlar görünebiliyor.

19. zyrrslyslfrht

zyrrslyslfrht Yeni Üye

"Denetim Masası>Yönetimsel Araçlar>Bilgisayar Yönetimi>Depolama>Disk Yönetimi"
    burada sadece C: ve D: görülüyor :( [aglamak] [aglamak] [aglamak]

20. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

o zaman üzülerek söylemeliyim ki flash diskinizde donanımsal bir problem var. garantiye verirken veriler önemli deyin ama pek dikkate alacaklarını sanmıyorum beni dikkate almamışlardı çünkü kolay gelsin

Sayfayı Paylaş