fiziksel bellek döküm hatası verme

Konu, 'Acer Notebook' kısmında emreakdmr811 tarafından paylaşıldı.

1. emreakdmr811

emreakdmr811 Yeni Üye

Arkadaşlar bende acer travelmate 5310 var.Ancak bilgisayarı kullanırken mavi ekran gelip kendisine reset atıyor.Mavi ekran çok çabuk geçtiği için ne hatası verdiğini pek anlamış değilim.Ancak başlıkta yazan kadarını okuyabildim.Xp dendir dedim format attım azaldı ancak yine hata aynı hatayı veriyo.Nedeni ne olabilir sizce.Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ram hatasına benziyor. ramler laptop ilk geldiğinde içinde olanlarsa servise götürmenizi öneririm.

3. emreakdmr811

emreakdmr811 Yeni Üye

Aslında ilk başta böyle bir hata ile karşılaşmadım.Bilgisayara format attım böyle bir hata vermeye başladı.Onla bir alakası varmı bilemiyorum ama.Birde arkadaşlar modemlere virüs bulaştığını söylüyolar.İnternete bağlı olduğun sürece yapar diyolar.Böyle bişeyin imkanı varmı acaba?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Tekrar temiz bir kurulum yaparsanız ondan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlarsınız.
    Şimdiye kadar modeme bulaşan virüs duymadım hiç.

5. emreakdmr811

emreakdmr811 Yeni Üye

Format attım yine aynı hata ile karşılaştım.Yanlız travelmate 5310 lar sata disk diyolar.Ben bir siteden içinde sata driverlerin bulunduğu bi Xp cd si indirdim.Önceden format atmaya çalıştığımda bilgisayarınızda hiçbir sabit disk bulunamadı diyordu.Bu Xp ile atarken ise böle birşeyle karşılaşmadım.Yalnız sata diske format atarken F6 basmak gerekiyormus.Ben F6 ya basmadan hep direk normal diske atar gibi format atıyorum.Bundan kaynaklanabilirmi?Travelmate 5310 serisi sata diskmi?Vede eğer sataysa F6 ya basmam gerekiyormu.(ayrıca F6 ya basılıyorsa nasıl kurulacağını bilmiyorum :oops: )Valla saka kardeş senide yoruyoruz ama gerçekten yardıma ihtiyacım var.Vize sınavları başlayacak bana bilgisayar çok lazım.Kullandığımız programlar için.İyi geceler.

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sizin kafanız karışmış. Sata sürücülü xp varsa f6 ya gerek yok.
    Ayrıca 5310 konusunda nasıl xp kurulacağı detaylı anlatılıyor. Xp kurmakla ilgili başka sorunuz varsa orada sorunuz.

7. emreakdmr811

emreakdmr811 Yeni Üye

Kardeş remler yerinden oynamış olamazmı.Bi açıp baksam.Ama bu seferde garantiden çıkacak diye korkuyorum.Böle bişey olamazmı?

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

ram ekleme çıkarma ile garanti bozulmamalı.

9. mmucit

mmucit Yeni Üye

bilmiyorum ama sen sen ol acerın o güzel programlarını kullanMA. eproving mi neydi yazamadım bile. İşte oda kilitliyor makinayı. Belki senin sorun başkadır ama bir dene istersen.

Sayfayı Paylaş