Firefox eklentisi: Türkçe, ingilizce, almanca vs sözlük

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Bilmediğiniz bir kelimeyi seçerek 17 dilde çevirisini görebilirsiniz.

Bildiğiniz gibi bu eklenti sadece firefox içindir. Eğer firefox kullanmıyorsanız aşağıdaki linke tıklayarak ücretsiz indirebilirsiniz.

[firefox1][/firefox1]

Eklenti adı ve kurulum linki: [eklenti]https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/downloads/file/21638/quick_translation__qtl_-5.3-fx.xpi,Quick TransLation (qtl) 5.3[/eklenti]
    Eklenti tanımı: 17 dilde çeviri

Eklenti nasıl kurulur bilmiyorsanız buraya tıklayın.

Kurulumu tamamladıktan sonra sağ alt köieden dili Türkçe yapmayı unutmayın.

Ekli Dosyalar:

2. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

dili Türkçe yaptıgımız yerin yanında şey ne?tıklayınca yeşil ok ve kırmızı daire içinde çizgi beliriyor.

en önemlisi bunu nasıl kullanıyoruz :)

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfadaki herhangi bir kelimeyi kopayalamak ister gibi seçmeniz yeterli. Yeni bir pencere görünecek.

4. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

yapıyorum ama yeni pencere açılmıyor,ama adres girdigimiz yerde önce loading yazıyor daha sonra alakasız kelimeler çıkıyor.

5. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

tamam yaptım ama şunu belirtiyim Türk bayragının yanındaki şeyin üstünde yeşil daire içinde beyaz ok olsun.

6. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

masa üstü için yaptım oldu,notebook da yapamıyorum,link sorunlu galiba,tıklayınca yeni sekme açıyor.

7. The Wind

The Wind Yeni Üye

Link çalışıyor şu anda Samet.Denedim. ;) Güzel birşeymiş bu eklenti.Sağol Saka.

8. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

tıklıyorum olmuyor,yeni sekme açılıyor Başlıksız diye.anlamıyorum bu bilgisayarda sorun var ben çözemedim ama :evil:

9. The Wind

The Wind Yeni Üye

Yeni sekmede değil de yeni sayfada açmayı dener misin?Bir ihtimal hata bu yüzden olabilir.Ben şuan toshibayla yazmıyorum,önümdeki bilgisayarda explorer var linke tıklayınca başka bir sayfada açılıyor link,yani sağlam.

10. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu linkler sadece firefox kullanıyorsanız işe yarayacaktır. İnternet explorerda kurulum olmaz büyük ihtimalle.

11. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

explorer da yapmadım.

emrah hocam ben yeni sekmede açmıyorum kendisi açıyor.

bilgisayarı atıcam pencereden bütün sorunlar biticek,en kolay çözüm. :D

12. The Wind

The Wind Yeni Üye

Sağ tıklayıp yeni pencerede aç de bakalım ne olacak? :)

13. The Wind

The Wind Yeni Üye

Ya kardeşim bu nasıl iş?Firefox ya da explorer;yeni sekmede ya da yeni sayfada her türlü denedim her türlü çalışıyor.Ya senin bilgisayar neden açmıyor anlamış değilim. :roll: Sen at onu yenisini al ;)

14. pilavyer

pilavyer Yeni Üye

bende anlayamadım :?:
    :D

Sayfayı Paylaş