Fan sesi+Windows XP sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında ast951 tarafından paylaşıldı.

1. ast951

ast951 Yeni Üye

1-Saygıdeğer saka ve ekibi öncelikle elinize sağlık böyle bi forumla bu kadar notebook mağdurunu dinlediğiniz ve çözüm arayıp yardımcı olduğunuz için.
    2-Diğer konularda da belirttim daha önce ama yanlış yer olduğu için cevap alamadım doğal olarak notebook'umun fanından inanılmaz fazla ses çıkıyor,açıp temizledim ama inatla makine bağırıyor.
    3-bazı programları yükledikten sonra (speedfan vb.) pc açılmıyor, XP nin yüklenme sayfasında aşağıda hareketli olan imleç bi yerde donup kalıyo sonra açılmıyo makine.
    Napcam bilemedim teşşekkürü borç bilir saygılarımı sunar ACİL YARDIMLARINIZI BEKLERİMMMM :!: :? :!: :? :!:

2. Dilmac

Dilmac Yeni Üye

Asus'un hangi modelini kullanıyorsan o konu altında sorarsan daha çabuk cevap alıcaksındır

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz. Fan sesi ile ilgili bir ayar malesef bilemiyorum

Bu arada lütfen mesajınızı daha okunaklı hale getiriniz. Paragraflara ya da maddelere bölünüz. Nokta virgül kullanınız. Ben okurken bir kaç kez başa döndüm. Cevabı bilebilecek arkadaşlarda sıkılıp bırakacaklardır eminim.

4. ast951

ast951 Yeni Üye

f3sc modelini kullanıyorum.
    -everest programını kullnarak ısısına bakmak istedim ve sadece notebooku açtığımda (şarza takılı iken) 107 derece gösteriyor
    -şarzdan çıkarıyorum 93-98 arasında değişiyor,ekran kartını zorlayacak herhangi bir şey yapmıyorum (sadece interneti kullanıyorum oyun bile oynamıyorum)
    -XP yi yükelemeden önce de aynı sorun vardı (yüksek fan sesi),RAM takılırken fanı açtırmadan temizlettim ama değişmedi
    -diğer işlemci ısıları da çok yüksek olduğunu gördüm çift çekirdeklerde 40 derece yani pc görünüşe göre yanıyor ama genel olarak oldukça soğuk ve fandan dışarı ılık bile olmayan bi hava üflüyor yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler

5. The Wind

The Wind Yeni Üye

Bana kalırsa o sıcaklıklarda bir yanlışlık var,100derece civarlarında bilgisayar kendiliğinden kapanması gerek.O sıcaklıklarda çalışmaya devam edebileceğini düşünmiüyorum.

6. ast951

ast951 Yeni Üye

Yok kesinlikle kapanmıyor,speedfanın verdiği değerler bunlar napcam bilemiyorum notebook soğuk ama fan deli gibi çalışıyor,bi fikri olan varsa yardımlarınızı kesinlikle bekliyorum fanı açmayı düşünüyorum yoksa, açıp yağlicam,aklıma başka bişey gelmiyor...

7. The Wind

The Wind Yeni Üye

Valla bilemiyorum,garantisi devam ediyorsa açmayın sakın,garantisi biter.Yağlamayla geçeceğini nerden biliyorsunuz?

8. ast951

ast951 Yeni Üye

geçeceğini bilmiyorum ama bulundupum yer itibariyle garantiye göndermem pek müsait değil böyle kullanmaya devam edicem sanırım.yav yardım edebilecek birisi varmı!!!

157 kez bakılmış hadi ben 17 kez bakmış olayım ama geri kalanlarda hiç bi fikir yok mu :D :D

Sayfayı Paylaş