FaceBook'u Türkçe Kullanmak İster miydiniz?

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

1. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    30 milyon aktif kullanıcıya eklenen günde ortalama 150 bin kişiyle sanal alemin yeni yıldızı: Facebook. Başlangıçta üniversite gençliğine hitap eden, ardından tüm yaş gruplarını kendisine hedef olarak seçen Facebook.com, başdöndürücü bir hızla büyüyor. 30 milyon aktif kullanıcıya eklenen günde ortalama 150 bin kişiyle sanal alemin yeni yıldızı olan Facebook, sosyal paylaşım sitelerini adeta farklı bir boyuta taşıdı. Oldukça popülerleşen ve yazılım devi Microsoft'un da 240 milyon dolarla %1.6'lık hissesini aldığı Facebook, son zamanlarda Türk kullanıcıların da kapsama alanına girdi. Birçok kullanıcı da, site İngilizce olduğu için halen ne olduğunu, nasıl kullanılacağını bilmiyor. Bu durumu fırsat bilen bir Türk genci, hazırladığı Firefox eklentisi ile, Facebook'un tamamen Türkçe olarak kullanılmasını sağlıyor. Siteyi Türkçe'ye kazandıran Gökhan Çeliker'e teşekkürlerimizi ileterek, nasıl yükleyeceğinizi aktaralım:

1. Henüz yüklü değilse, [firefox1][/firefox1]. Eklentiyi yüklemeye başlamadan önce Firefox'u yüklemeniz ve eklentiyi Firefox üzerinden yüklemeniz gerekiyor.

2. Firefox'u kurduktan sonra açın ve adrese http://turkcefacebook.blogspot.com/ yazın (buradan kopyala yapıştır yapabilirsiniz). Daha sonra buraya tıklayın. Sayfanın en üst kısmının hareket ettiğini göreceksiniz:

Seçenekleri düzenle'ye tıklayın.
    Daha sonra karşınıza çıkan pencerede "İzin ver"e tıklayın.

Daha sonra Kapat'a tıklayarak yukardaki pencereyi kapatın.

Şimdi eklentiyi yüklemek için tekrar buraya tıklamanız gerekiyor. Tıkladıktan sonra karşınıza çıkan pencerede 5 saniye sonra aktif olan "Şimdi kur"a tıklayacaksınız.

Eğer karşınıza böyle bir pencere çıkmadıysa yukarıdaki "İzin ver" işlemini tekrar yapmanız ve buraya tıklamanız gerekir.

Şimdi kur dedikten sonra karşınıza şöyle bir sayfa çıkacak:

Firefox'u yeniden başlatın.

Eğer eklentiyi kaldırmak isterseniz:
    "Araçlar > Eklentiler > Facebook Turkce cevirisi > Kaldır" seçeneklerini kullanın.

Kaynak: turkceyazilim.net

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

ben denedim bunu şimdi evet denildiği gibi çalışıyor ama ortadaki yazılarda Türkçeye çevrilmeyen kısımlar var.yani %100 Türkçe değil fakat çoğu kısım Türkçeleştirilmiş.Bir de yazıldığı gibi O gruba üye olup arkadaşlarınızı davet etmeniz de gerekmiyor.ben yapmadım ve yine de şu an Türkçe kullanıyorum.zaten mantıksız birşey.programı yükledikten sonra çalışır zaten bir de gruba üye olmak falan neden gereksin ki?
    sağolun.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

gereksiz bölümler kaldırıldı. Teşekkürler

4. gorkem118r

gorkem118r Yeni Üye

:arrow: Paylasım için tesekkürler :D :D

Sayfayı Paylaş