Facebook: Üye bilgilerini satabiliriz!

Konu, 'Eski Haberler' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Mark Zuckerberg'in değeri 10 milyar dolara ulaşan sosyalleşme sitesi Facebook, üyelerinin özel bilgilerini, para karşılığında reklam şirketleriyle paylaşabileceğini ilan etti. Haber başta ABD olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinde büyük tartışmaları beraberinde getirdi.

  Ülkemizde de son dönemde büyük ilgi gören ve Türk kullanıcı sayısının milyona ulaştığı Facebook, üyelerine kayıt esnasında yöneltmiş olduğu sorularla birçok özel bilgi ve tercihlerini kayıt altına alabiliyor. Her ne kadar site yetkilileri, bu tür bir paylaşımda herhangi bir sakınca görmese de, otoriteler Facebook'a karşı açılacak bir dava sonucu ünlü sosyalleşme ağının tazminat ödemeye mahkum edilebileceğini iddia ediyor.
   
 2. oguzhanx

  oguzhanx Yeni Üye

  walla benim bilgileri satsalar ne işlerine yarar bilmem ama yaparlarsa dava açarım :p
   
 3. The Wind

  The Wind Yeni Üye

  Yani neyi satacaklar bilmiyorum.Ben de üyeyim ama oraya ne elektronik imza attım ne kredi kartı bilgim var ne de kimlik bilgilerim vb vb. Neden bu kadar yaygara koptu bu konuda anlayamadım. :?:
   
 4. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Senin mail adresin, kontaklarının mailleri, hangi konulara ilgi gösteriyorsun vb gibi bilgiler. Sana reklam mail gönderecek kişilere satılabilir. Sende bir sürü aptal reklam mailleri ile uğraşır durursun.

  Bu arada ne zaman sattıklarını, kime sattıklarını vs bilemeyeceğimiz için dava etmek o kadar da kolay olmayacaktır.

  Ayrıca zaten üye olurken mutlaka bir yere bunu yazmışlardır. Üye olanlar farketmeden de olsa kabul etmiştir.
   

Sayfayı Paylaş