Facebook Telefonu

Konu, 'Eski Haberler' kısmında gtoprak tarafından paylaşıldı.

 1. gtoprak

  gtoprak Yeni Üye

  İngiliz telefon üreticisi 3, ilk telefonu olan INQ1'i tanıttı. Hayli mütavazı görünümlü bir cihaz olan INQ1'in özelliği, "Facebook telefonu" olması. Telefonundan internete girmek, e-postalarına bakmak, sosyal ağ hesaplarını kontrol etmek isteyen ama akıllı telefonları pahalı bulan kesim (yani kullanıcıların yüzde 90 kadarı) için düşünülmüş olan INQ1, Facebook'u normal bir cep telefonuna entegre ediyor. Örneğin Facebook'daki arkadaş listesine telefon defterinden, mesaj kutusuna SMS menüsünden ulaşılabiliyor.

  INQ1, tek tuşla Last.fm'e ve MSN Messenger'a erişebiliyor. YouTube ve benzeri sitelere ise, 3'ün mobil portalı üzerinden ulaşıyor. Gelecekte başka sitelerin de açılış ekranına birer ikon eklemesi gayet mümkün. Ayrıca, açık kaynaklı bir işletim sistemi kullandığı için, başka ağ sitelerinin de cihaza entegre edilmesi hayli olası. Telefona ayrıca "Sesli arama yapmayı engeller bu," çekincesi olmadan Skype da eklenmiş.

  Önümüzdeki ay İngiltere, Avustralya ve Hong Kong'da piyasaya sürülecek olan INQ1, anlaşmasız olarak 80 pounda, anlaşmalı olarak da ayda 15 poundluk konuşma planı ücretine satılacak.

  kaynak : teknoloji.milliyet.com.tr
   

Sayfayı Paylaş