F9 niçin işe yaramıyor?

Konu, 'Asus Notebook' kısmında Leronoy tarafından paylaşıldı.

1. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

İyi geceler. Asus f3se kullanıcısıyım ve xp yüklemiştim. Sistemde sorun olduğu için recovery yaparak vista yüklemek istiyorum fakat bilgisayar açılırken f9 a basmama rağmen hiçbirşey olmadan xp açılıyor. Sorun ne olabilir sizce?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bilgisayara xp kurarken recovery diskini silmiş olabilir misiniz?
    Emin olmak için Bilgisayarım> denetim masası > yönetimsel araçlar > bilgisayar yönetimi > depolama > disk yönetimi kısmına bakabilirsiniz.
    Eğer recovery bölümü yoksa asusun size verdiği recovery dvd leri de aynı işi görecektir. Ancak onlara iyi bakmanızı ve hatta bir kenara yedek kopyalamanızı öneririm.

3. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

Sayın saka teşekkür ederim. Sanırım recovery bölümü D diskinde yer alıyor. Gizli dosya halinde mi görünüyor acaba ve klasörün ismi ne biliyormusunuz? File recovery programı ile kurtarmayı deneyeceğim bakalım olacak mı?

Ayrıca Data D olarak görünüyor. Siz benden boyutuna bakmamı önerdiniz sanırım disk yönetimine bakmamı isterken. Kapasite 59.62 gb boş olan 59.52 gb olarak görünüyor. Sanırım silmişim :)

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sanırım anlatamadım. Recovery bölümü hdd içinde topkı c veya d gibi ayrı bir bölümdür.
    Ancak bilgisayarıma girdiğinizde görünmez, gizlidir. Silmediyseniz dediğim gibi denetim masasında görürsünüz. Sildiyseniz gçemiş olsun. Dvd leri kullanın farketmez.

5. Leronoy

Leronoy Yeni Üye

Ok şimdi oldu data d deyince D de sanmıştım. Silmişim sanırım. Zaten norton ghostla alınmış image ile arasında fark yok sanırım. Kendimizde yapabiliriz anladığım kadarıyla.

Teşekkür ederim tekrar.

Sayfayı Paylaş