F3WE , F3E hakkında

Konu, 'Asus Notebook' kısmında byselim tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. byselim

byselim Yeni Üye

Merhaba,

F3WE daha doğrusu yurtdışında bilinen adıyla F3E serisi laptop almayı düşünüyorum.

1.5Ghz Core2Duo olanlardan. Laptop hakkında önerisi bilgisi olan varmı acaba?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

F3sc'ye göre eksileri;
    Wireless N desteklemiyor.
    Ekran kartı onboard intel.

Artısı : Fiyat :)

Bu paraya alınabilecek güzel bir notebook ama biraz daha verip f3sc almanı öneririm.

3. byselim

byselim Yeni Üye

Selam, sanırım donanım haberde de konumu görmüşsündür. Oradan siteni bulup üye oldum...

Oradan hatırlıyomusun bilmiyorum, programlamayla ilgileniyorum. Laptopta oyun oynamayı düşünmüyorum, masaüstümde bile arada sırada stres atmak istediğimden oyun kuruyorum. Genelde masaüstü programları, ve birkaç kasıcı program çalışıcak onlarda grafik programları değil.

Ekran kartı bu yüzden sorun olurmu bilmiyorum? Ram ini yükseltmeyi düşünüyorum aldıktan bir süre sonra...

Wireless hakkında pek bilgim yoktu fakat araştırdım onuda. Tabiki hız önemli ama vereceğim onca para arada sırada "nerede ihtiyacın olucak, ne kadar ihtiyacın olucak sorusunu getiriyor aklıma"

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Oyun oynamıyor ve üst seviye grafik program çalıştırmıyorsan F3we almanda fayda var.
    Wireless konusuna gelince haklısın. 2 sene içinde n destekli modem almayacaksan gerek yok tabiki.

5. erhancakan

erhancakan Yeni Üye

hocam f3 e nin ekran kartını yükseltme gibi bi şansımız yokmu mesela 512 mb paylaşımsız bir ekran kartı laptop için nekadara mal olur bize tahmini veya ne tavsiye edersin

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Notebooklara ekran kartı eklemenin bir yolu henüz yok. Harici ekran kartı lazımsa f3sr alın.

7. erhancakan

erhancakan Yeni Üye

ben ne yazıkki f3e yi aldım bi sitede harici ekran kartı takmamıza yarayan bi program görmüştüm galiba şuan f3e min ekran kartını yükseltmemin bir yolu yokmu acaba birde ben 1gb daha ram takmak istiyorum bu işlemi servistemi yaptırmam gerekiyor serviste yaptırıcaksam ücret talep edeceklermi

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Programla ekran kartı eklenmez ki.
    Bu arada ramı herhangi bir bilgisayarcıdan alın, alırken de taktırın. Çok basit bir işlem siz de yapabilirsiniz

9. erhancakan

erhancakan Yeni Üye

ok teşekkürler

harici ekran kartına gelince o programla değil dün google a laptop ekran kartı yazdım bi aparat çıktı karşıma o aparata bi ekran kartı takılıyo ve o aparat laptopa takılıyo yani program deil fakat bidaha bulamadım ve nerden temin edebileceğimi bilmiyorum

10. varsayilan

varsayilan Yeni Üye

merhabalar ben yeni üyeyim
    asus f3e var bende. ekran kartında sorun yaşıyorum.
    winxp kurdum ekran kartını hatalı tanıyor hep.
    asusun sitesinden güncel sürümünüde indirdim ama yinede hatalı.
    winxp yi yeniden kurup denedim yinede hatalı. erkan kartını kuruduktan sonra bilgisayarı yeniden başlatınca ekran görüntüleri 4 bit ayarlanmış şekilde oluyor kaldırınca düzeliyor geri.
    bu sorun nedendir acaba çözemedim.
    yardım larınızı bekliyorum.

11. erhancakan

erhancakan Yeni Üye

saka hocam F3E nin ekran kartı max kaç olur ? ona göre 4 gb ram almayı düşünüyorum
    birde pilin altında süngerle kapatılmış sim kart yuvası gibi bişey var kullanma klavuzunda sim kart yuvası olarak görünüyor sanırım bu model için değil sim kart takabilirmiyiz takamazmıyız çok merak ediyorum :) cevapların için şimdiden teşekkürler.

12. saka

saka Admin Yetkili Kişi

2gb den fazla ram takmanız ekran kartını etkilemez. Bu cihazın ekran kartından fazla birşey beklemeyin.

Asus aynı kasa ile farklı konfigirasyonlarda onlarca model üretiyor. Aynı acer, hp ya da toshiba gibi.
    Maliyeti düşürmek için ekleyebilecekleri şeyler için yuvaları baştan yapıyorlar. Bazı özellikleri modele göre ekliyorlar ya da eklemiyorlar. 3G için boş bir sim yuvası bırakmalarının sebebi o olmalı. Ama F3e de o yuva boş olduğundan çalışmayacaktır.

13. erhancakan

erhancakan Yeni Üye

teşekkürler

14. darkdawn

darkdawn Yeni Üye

lütfen asus f3e de xp kurunca ekran 4 bit ayarlanmış olarak geliyor
    sorunu çözen varsa lütfen bilgi versin
    tşk şimdiden

15. barkuvex

barkuvex Yeni Üye

arkadaşlar asus f3e kullanıcısıyım vısta yukluydu pek performans alamadıgım ıcın xp yukledım ekran kartını modemı ses kartını yukledım ama warless surucusu yuklenmıyor resmı sıtesınden ındırdım ama yuklenmıyor donanım yok dıyor
    bende mecburen kabloyla baganıyorum ama ısımı zok zorlastırıyor bır yardım edersenız sevınırım yada yanlısmı yukledım drıverlerı :roll:

16. barkuvex

barkuvex Yeni Üye

[*]Re: F3WE , F3E hakkında
    darkdawn 02 Oca 2008, 22:46

lütfen asus f3e de xp kurunca ekran 4 bit ayarlanmış olarak geliyor
    sorunu çözen varsa lütfen bilgi versin
    tşk şimdiden

arkadasım bende asus f3e kullanıyorum ama ekran kartımda bır sorun yok sen yanlıs surucuyu ındırmıs olmayasın

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu notebookla ilgili diğer bütün konuları şu konuda tartışıyoruz. Burası ikinci bir konu olunca dağılıyoruz.
    asus-f4/asus-f3we-ye-asus-f3e-hakkinda-hersey-buraya-t111.html

Wireless için önce wireless console programını kurmanızı, bilgisayarın ön tarafındaki wireless düğmesini açmanızı öneririm. (bu düğme f3sr de var. eminim bunda da vardır. )

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş