F3WE Ekran Kartı Hakkında.

Konu, 'Asus Notebook' kısmında roxside tarafından paylaşıldı.

1. roxside

roxside Yeni Üye

Merhabalar 6 7 Aydır Asus F3WE Kullanıcısıyım.. Gayet memnunum fakat ekran kartında biraz sıkıntı çekiyorum. ram normalde 1 gb idi ben 1 gb daha ekleyerek 2 gb yaptım fakat olay şu asusun ithalatçısı olan boğaziçi bilgisayarı arayarak sordum 2 gb ramim var ekran kartım 256 ya nasıl cıkartabilirim onlarda bana performansını kendini ayarlayacağını 128 ken kullanabilceği belleğini ekran kartı kendi cıkaracaktır dendi. o gün bugundür idare ediyorum fakat araştırmalarımda bulduğum bazı yabancılar biosta olmayan özelliği açmışlar ve biostan ekran kartının kaç mb olduğunu ayarlayabiliyorlar ve bu olay f3we de oluyor fakat bios update aradım onuda bulamadım adamlar F3WE de call of duty 4 oynuyorlar :) çok ilginç geldi bu konu hakkında bilgisi olan yada bios update yapabileceğimiz dosyalar lazım teşekkürler. şuna eminim F3WE Olduguna =)

2. ayhan85

ayhan85 Yeni Üye

ekran kartın Intel 965GM 128 MB (Paylaşımlı) yani malesef pek fazla performans beklememen gerekir ama suda bir geröekti bios upgrade ekran kartının performansını çoşturmaz ve overclock tarzı yazılım yada işlemler yapmanı tavsiye etmem ama illaki bios upgrade yapıcam dersen asusun kendı bios programı vardır.netten güncel versiyonu arayarak otomatik indirir ve versiyonu günceller.ekran kartı yazılımından ayarları performansa ayarlayarak,oyunların grafik ayarlarını en dusuge alarak ve bilgisayarın rami en düşük halde kullanıcak şekilde ayarlarsan randiman alabilirsin

3. roxside

roxside Yeni Üye

evet tabikide dediklerin doğru fakat ben çok çok oncelerde 64 mb ekran kartımla cs yi 100 fps de oynuyordum şimdi ise bu kadar iyi bi özellikte laptopta fps 30 demek istediğim asLında bu hiç bi ayar yapmadan cod 4 ü çalıştırmanız imkansız fakat ufaktefek oynama yaparsak bunlar gerçekleşebildiğine eminim intel gma programından minimum seviyeye çektim herşeyi denedim asusun kendi sitesindeki bios update lerin hepsini yaptım fakat halen açılmadı intel gma overclock yapan varmı daha once yada nasıl yapabilirim.. nvdia yada ati olsa onların kendı programlarında zaten mevcut overclock yapmak için ekran kartına overclock yapsamda sorun cıkacagını zannetmıyorum..

Sayfayı Paylaş