F3Sv'nin bütünleşik DVB-T özelliği

Konu, 'Asus Notebook' kısmında freewill tarafından paylaşıldı.

 1. freewill

  freewill Yeni Üye

  ASUS, F3Sv'nin bütünleşik DVB-T (Digital Video Broadcasting-Terrestrial) özelliği ile ileri mühendislik kabiliyetini bir kez daha kanıtlıyor. Hem analog ham de hybrid (analog + DVB-T) bütünleşik TV tuner ile kablosuz TV yayınlarını istediğiniz yer ve zamanda izleyebilirsiniz.
  *Lütfen bu özelliğin bulunduğunuz ülkede olup olmadığını http://www.asus.com üzerinden kontrol ediniz.


  Bu konu hakkında bir bilgisi olan varsa ve paylaşırsanız çok sevinirim.Bu özellik nedir tam olarak f3sv modellerinde dahili bir tv kartı mı var demek oluyor?Yoksa ayrı bir anten yahut aparatla tv için uyumlu bir özellikten mi bahsediyor anlayamadım...
   
 2. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Hemen hemen bütün asus larda tv kartı için bir yuva var. Ama Türkiye'deki modellere tv kartı eklemiyorlar. Sebebi bence %25 den fazla olan gümrük vergileridir.

  Şöyle anlatmak gerekirse;
  Bir tv kartı 50 dolar civarında. Oysa bin dolarlık bir notebooka tv kartı koyarsan gümrükte en az %25 yani 250 dolar verdi ödersin. Tabiki ödediğin verigiyi fiyata eklersin. kim bir tv kartına 300-400 dolar vermek ister ki? Değil mi?
   
 3. freewill

  freewill Yeni Üye

  Cevabın için teşekkür ederim saka.Asus'un Türkiye sitesinde f3sv modeline girdiğim zaman yukarıda yazmış olduğum özelliklerden bahsedilmiş olması dikkatimi çekmişti.Bu özelliğin Türkiye'deki asuslarda olmamasına rağmen varmış gibi yazılması asus gibi kaliteli ürünleri olan bir firma için hoş olmamış..
   
 4. freewill

  freewill Yeni Üye

  Peki bu tv kartı için ne düşünüyorsunuz?Türkiye'de DVB-T yayın yapan 2-3 kanal olduğu söyleniyor bu doğru mu bilen var mı arkadaşlar?Eğer bir çok kanalı böyle izleyebiliyorsak bu tv kartı taşınabilir bilgisayarlar için çok uygun..Sadece bir flash bellek büyüklüğünde..Laptopunuzu taşıyabildiğiniz heryerde dijital yayın.(Tabi eğer o sisteme geçildiyse??)
   

  Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş