f3sv recovery sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında tricky_007 tarafından paylaşıldı.

1. tricky_007

tricky_007 Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar.

yeni f3sv modelini aldım fakat içinde herhalde recovery yok. f9'a basıyorum açılırken vistayı başlat çıkıyor. Ona basıyorum vista normal açılıyor. ne yapacağımı anlayamadım. Recovery Cd'sinden yüklüyorum bilgisayarım kapanmak bilmiyor. Kapanıyor yazısı geliyor fakat 50 dakika bekledim ama genede pc kapanmadı. bu harddiskteki recovery siline bilir mi? Peki silinebilirse tekrar nasıl harddisk'e recoveryi yükleyebilirim? yardımlarınızı bekliyorum. Bu arada xp nasıl çalışıyor f3sv'de sorun falan yaşayanınız var mı? Ben bu vistadan hiç memnun kalmadım da. Lütfen yardımcı olursanız çok sevineceğim. Herkese şimdiden teşekkür ederim.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Eğer siz hardiskteki recovery bölümünğ silmediyseniz birşey olmaması lazım. eğer sildiyseniz işiniz biraz zor. Ya bir f3sv sahibi bulacaksınız yada teknik serviste çaresine bakacaksınız.

Ama bana sorarsanız buna gerek yok. Acronis isimli programlada gayet başarılı bir şekilde recovery yapılabilir. Programın kullanımını yazılım bölümünde anlattım.

Bu arada xp den sanırım herkes memnun :)

3. tricky_007

tricky_007 Yeni Üye

evet recovery bölümü yok. yönetimsel araçlardan baktım arkadaşın f3sv'sinde 3 e bölünmüş. 1 tanesi 6 gb yazıyo. bende o bölüm yok maalesef. Bu sorunu disk klonlamayla çözebilirmiyiz tabi varsa öle bişey. Yada program eşliğinde yapabilirmiyiz. Bilgisi olan varsa bana yardımcı olabilir mi bu konuda? Teşekkürler...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Vista da partition kopyalasan bile kurulumda sorun çıkartacağını düşünüyorum. Vistadan kaynaklanan birşey bu.
    Bence temiz bir kurulum yap. Daha sonra acronis ile bir yedek alıp dvd ye yaz. kenara kaldır. Acronis ile birde açılış cd si oluştur. Orjinal recovery den daha iyi olur.

5. tricky_007

tricky_007 Yeni Üye

Ben acronis'i hiç kullanmadım. Yanında verilen recovery dvd'sinden kullanıyorum. Örneğin ben bu pc'ye xp yüklersem eğer,
    Kendi xp recovery cd'si acronis'le oluşturabilir miyim? Normal recovery cd'si yapmak istiyorum. Açılışta cd'yi takacağım ve o otomatik olarak herşeyi yükleyecilecek mi? Bana iyi bir açıklama yaparsanız sevineceğim. Teşekkürler...

6. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Yazılım bölümünde acronis ile ilgili başlığı okusan cevaplarını bulacaksın.

7. iron

iron Yeni Üye

Selam ben de başka birşey sormak istiyorum şimdi bilgisayarda iki tane sürücü var c ve d diye ben xp yükleyeceğim ilerde vistayı recover yapmak istersem d sürücüsü de sıfırlanacak mı çünkü şuanki bilgilerimi d ye atacağım? Toshibalarda sanırım tüm sürücüler sıfırlanıyor asusta bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

8. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Recovery yaparken 3 seçenek çıkıyor.
    bir seçenekte sadece c yi eski haline çevir var. Bunu yaparsan d ye birşey olmaz merak etme.

9. iron

iron Yeni Üye

Deneseydim görürdüm demek teşekkür ederim.

10. muallimbeg

muallimbeg Yeni Üye

arkadaşlar F3SR laptop aldım kapanma ve masa ztünden simgelerin kaybolması gibi problemleri vardı baya uraştım sora göçtü rexovery dvd si ile format atmayı denedim ama ne kadar uğraştıysam olmadı dvd yi okumuyor ekranda üste bi yazı geliyor hata kodu yok ingilizce zate dosya uyuşmazlığı gibi bi tanede donanım sorunu diye daha sonra asusu aradım yolla gelsin dedile yolladım sistemi kurup yollamışlar harddiski deişmişler tabi kapanma problemi devam ediyordu buradan hallettim format atılıyormu dedim yine aynı dvd yi okumuyor hiç annamdım bilgisayada öncedende şimdide recovery bölüntüsü yok bunu düzeltebilirmiyim bölüntüyü geri getirebilirmiyim çıldıracam ya bi yardım lütfen nasıl okutabilirim recover dvd sini

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

recovery için dvd kullanmanıza gerek yok. Bilgisayar açılırken f9 tuşuna birkaç kez basın. Gelen menüden istediğinzi gibi kurabilirsiniz.

12. muallimbeg

muallimbeg Yeni Üye

kurtarma bölüntüsü görünmüyorki f9 ile yapınca çöktü daha önce kuramadım bi daha dvd yi okuması gerekmiyormu normalde

Sayfayı Paylaş