f3sv messenger sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında euphrates tarafından paylaşıldı.

1. euphrates

euphrates Yeni Üye

selam arkadaşlar, madem faydalanıyoz bizimde faydamız olmalı diyerekten....
    asus f3sv kullanıyorum ve vistanın hastalıklarından olsa gerek messenger bir müddet sonra hiç açılmamaya başladı, aslında görev yöneticisinde çalışıyor gözüksede ben bana lazım olan kısmında birşey göremiyordum. bunun için xp yükledim ama vistanın görüntüsü karşısında xp çok sönük kaldı. dolayısı ile vistaya geri döndüm ve sorunları ile de olsa vistaya devam ediyorum. her neyse konu şuki messenger ın açılmama sorunu kamera driverından kaynaklanıyor ...

peki ne mi yapacaz?

bilgisayarıma sağ tıklayıp yönete gireceğiz, devam dedikten sonra aygıt yöneticisine tıklayıp sağdaki pencereden görünteleme aygıtları altındaki usb 2.0........ üstünde sağ tıklayıp devre dışı bırak diyeceğiz. artık msn yi açabiliriz nasıl açılıyor di mi..

sırf bu yüzden 10 kere format atıp xp vista arasında gittim geldim ama sonıunda çözdüm. msn çalışırken devre dışı bırakamazsınız haberinizz ola... saygılar

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Paylaşım için teşekkürler.[​IMG]

3. seyyyah

seyyyah Yeni Üye

merhaba..bende f3se var..aynı sorun bende de var..usb 2.0 ı kaldırmaya ugrastım..yanıt vermedi..olmadı,baska bi cozum onerisi olan varsa bekliyorum..xp denedim defalarca onuda kuramadım..bakalım ne olcak..

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

xp kurarken yaşadığınız sorunları f3se başlığında açarsanız, yardımcı olayım.

5. seyyyah

seyyyah Yeni Üye

sorun xp kurma degil.sorun messenger sorunu...yanlıs anlasılmıs..messenger acılmıyor.konuyu arkadasında dedigi gibi..kamera driverını devre dısı bırak denmiş.ama nırakamadım..yanıt vermedi..bu yuzden xp kurmayla ugrasmıstım..

6. euphrates

euphrates Yeni Üye

arkadaşlar messenger başlangıçta otomatik çalışıyorsa driverı devre dışı bırakamazsınız yanıt vermez. bu çok normal. messenger hiç bir şekilde çalışmadığından emin olup driverı o şekilde devre dışı bırakın olacaktır. saygılar...

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Messengerın başlangıçta açılmaması için[nb];[/nb]
    Başlat, çalıştır, msconfig, başlangıç a gelin. Başlangıç öğesi kısmında msnmgr olan yerdeki tiki kaldırın.

8. seyyyah

seyyyah Yeni Üye

kamerayı nasıl calıstıracagız..yeni driverı varmı ki..asusun sitesinde bulamadım..yardımcı olursanız sevinirim

9. euphrates

euphrates Yeni Üye

driver ı devre dışı bırakın. silmeyin kaldırmayın. msn yi açtıktan sonra tekrar etkinleştirin. başka bi çözüm de msn nin ayarlarından cameranın kurulumunu yapın. sorun olmaz bir daha sanırım. ilki kesin çözümdür, buna eminim...

10. halil35

halil35 Yeni Üye

Arkadaşlar bende f3se yi yeni aldım.Aynı sorunu yaşıyorum.Ayrıca life-frame 2 diye web cam proğramında da sorun çıkıyor.Messenger ı açılışta başlamak üzere ayarlıyoruz.Doğal olarak açılmayacaktır.Veya açılışta başlamak üzere ayarlı değilse messenger a girmek için tıkladığınızda giriş sayfası açılmayacaktır.Açılmadı mı sırasıyla Denetim masası-aygıt yöneticisi-görüntüleme aygıtları-usb 2.0 web cam i tıklıyoruz web cam özellikler sayfası açılıyor.Web cam devre dışı değilse bu aygıt düzgün çalışıyor diyecektir.Sırasıyla üstteki genel-sürücü-açıklama tıklıyoruz.Tıklarken web cam e dikkat edin ışığı yanacaktır.Messenger giriş sayfanızda arka planda açılacaktır.Life-frame 2 proğramı ile çalışıyorsanız proğram yanıt vermeye başlayacaktır.Messenger da web cam ayarlarını yapmaya başladığınızda messenger veya görüntülü görüştüğünüz kişi yanıt vermemeye başlarsa yukarıdaki aynı sırayı takip edince yanıt vermeye başlıyor.Ayrıca benim veb cam Özellikleri:sağlayıcı-D-MAX,STK-1135 sürücü tarihi 13.02.2007 sürücü sürümü 6.10.70.5 Bu geçici bir çözüm.Sorum web cam driver ının uyumsuzluğu ama yeni sürümü yok.Kesin çözümü bulan veya bilen varsa lütfen yazsın.Saka bey f3se xp kurulumunu anlatırken web cam için driver ı vista cd sinden kurabilirsiniz deniyor.Acaba web cam için verilen diğer linklerdeki driver ları kursak vistaya uyar mı?Teşekkürler.

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu sorun sadece asus da yok. acer ve toshiba forumlarında da aynı sorun var.

12. halil35

halil35 Yeni Üye

Saka Bey ,peki bu sorunu vista üreticileri mi yoksa web cam üreticileri mi?çözecek.Şikayetleri kime bildireceğiz.

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Microsoft ile üreticilerin beraber çalışması lazım gerekir sanırım.

Sayfayı Paylaş