F3SR200DV İnternet sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında falxx tarafından paylaşıldı.

1. falxx

falxx Yeni Üye

Selam arkadaşlar, markasını yazdıgım laptopumda bir türlü internete girmeyi başaramadım. Alette vista yüklü , modemim ise ttnetin kampanyasından gelen pikatel combomax.

İlk olarak ethernet kablosunu taktıgımda, çalışmasını umdugum bağlantı, sadece yerel olarak gözüküyodu. Bunu bi şekilde yerel ve internet olarak düzelttim. Sonrasında baktıgımda makine ip ve dns numaralarını da dogru almış. Fakat bunları yapmasına ragmen internete girdigim zaman hiç bir sayfa açılmıyor. Tanıla ve onar yaptıgımda ise , denetleyiciyi sıfırlamanız faydalı olabilir diyor, ki ne kadar yapsam da olmuyor. Bi iki hatada ise DNS sunucusuyla baglantı kurulamadıgını yazdı.

Ondan sonra araştırırken bu siteyi gördüm, network sorunu ile ilgili konuyu okudum. Belki dedim alakalıdır, ethernet driverını atheros tan attansic e çevirdim. Yine de bi faydası olmadı.

Başka bi modemle deneme fırsatım olmadı ama modemden kaynaklandıgına emin diilim, çünkü makine ip ve dns yi alabiliyor. Konu hakkında bilen veya daha önce yaşamış olan varsa, yardımcı olursa çok sevinirim...

edit : Unuttugum nokta , laptopta 192.168.1.1 e girmeye çalıştıgımda da girmedi.

2. pcgov

pcgov Yeni Üye

benimle aynı sitemi kullanıyorsun. Ayni notebookla aynı modemle internete bağlanmaya çalıştığım girmiyodu. Servisi aradım güncelleme yap dediler yaptım sonra düzeldi.

3. falxx

falxx Yeni Üye

Çok teşekkürler cevabın için, güncelleme yap derken vista güncellemesi falan mı yapmam lazım?

4. pcgov

pcgov Yeni Üye

hayır modemi güncelleştirdim. Tam hatırlamıyorum ama anasayfasından son sürümü indiriyorusunu modem sayfasına girip indirdigğiniz klasörü gösteriyosunu hepsi bu kadar.

Sayfayı Paylaş