f3sr modelinde usp camera ve ses sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında MaTh1ens tarafından paylaşıldı.

1. MaTh1ens

MaTh1ens Yeni Üye

Asus f3sr modeli bir notebookum var.Yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum.1 yıldır xp olarak kullandığım halde işlerim gereği windows server 2003 web edition kurmak zorunda kaldım.3-4 driver hariç xp için vermiş olduğunuz driverların tamamı sorunsuz çalıştı.Tek sorun usp camera'da.f3sr modeline xp kurulumu başlığı altında vermiş olduğunuz camera driverını kurarken herhangi bir hata almıyorum.Yani sorun yokmuş gibi kuruluyor.Ama hardware >> device manager bölümünden girdiğim zaman hala ünlem işaretinin durduğunu görüyorum.msnin camera ayarları kısmından kontrol etmek istediğimde onlarca hata ekranı peşpeşe açılıyor.Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Ayrıca kullandığım işletim sistemi server olduğu için görüntü ve ses özellikleri sınırlı geliyor.Yani görüntüyü ve sesi kendimiz açmamız gerekiyor.Görüntüyü normal haline getirdim.Ses ayarları içinde realtek i kurduktan sonra control panel >> sound and audio devices bölümüne girip enable windows sounds seçeneğini seçip uygula dedikten sonra notebook yeniden başlıyor ve tekrar bu bölüme girdiğim zaman gerekli ayarlar menüsü karşıma gelmiş oluyor.Daha öncede aynı sistemi kurduğumda böyle bir sorunla karşılaşmamıştım.Yani enable windows sounds seçeneğini işaretleyip baştan başlattığımda ses açılmış oluyordu.Bu sefer açılmadı.

Şüphelendiğim unsur sound and audio devices properties >> hardware kısmında realtek high definition audio yerine DVD/CD Room u görmesi.Bunu binlerce kes değiştirmeyi denedim ama olmadı.Bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

2. MaTh1ens

MaTh1ens Yeni Üye

kusura bakmayın konu gözden kaçmış olabilir diye kendi iletime cevap yazıyorum.çünkü 19 gün oldu ve hala cevap yok.Eğer bunların bir çözümü yoksa veya bilmiyorsanız bizi bu yönde bilgilendirinki bizde buna göre hareket edelim.
    Anlayışınız için teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş