F3sr 200 dr de ram uyumsuzluğu problemi.

Konu, 'Asus Notebook' kısmında charss tarafından paylaşıldı.

1. charss

charss Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba.

Öncelikle şunu söyleyeyim; Altivi .com dan sipariş verdiğim bu laptop neredeyse 40 gün sonra yollandı. Ve uzun uğraşlar verdim (dava açtım altiviye). Neyse laptobum geldi laptopla birlikte ramde sipariş vermiştim ramde geldi.

İlk olarak bilgisayardan vistayı kaldırıp forumda saka nın anlattığı şekilde ve onun verdiği dosyalarla xp yi kurdum. Driver olarak sadece ekran kartı biraz uğraştırdı. Fakat sonunda kurdum.
    Sonradan Ek aldığım 2 gb rami taktım. Sonra bir açtım ki bilgisayarı ekran kartı gitmiş. ekranda kocaman kocaman simgeler var. Sorunu yazılımda aradım ama anladım ki sorun ramde. Bu arada ramlari görüyor. Toplamda 3 gb ram var. 2 gb lik rami çıkardım ve sorun kayboldu.
    Daha sonra 1 gb liği çıkardım ve 2 gb liği taktım ve öyle denedim. Gene sorun çıkmadı ekran kartını tanıdı. Sonuç olarak aynı anda iki rami takarsam ekran kartını görmüyor ve Aygıt yönecicisinden --> sisttem aygıtları altındaki --> Mobile intel(R) PM965/GM965/GL960 Express Root Port - 2A01 sürücüsünün üstünde sarı ünlem işareti geliyor. Bu konuda bana ne tavsiye edeceksiniz acaba arkadaşlar?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bilgisayar işinde ramlarin aynı olmaması sebebiyle yaşanan sorunların eskiden haddi hesabı yoktu.
    Bu yüzden eskiden beri hep aynı ramleri kullanın diye bir deyiş var desem yeridir.

Son zamanlarda pek olmuyordu ama sanırım yapacak birşey yok. 1gb olanı elden çıkarmaya bakın bence.

Sayfayı Paylaş