F3sg240dv tuş hatası yardım !!!

Konu, 'Asus Notebook' kısmında victim tarafından paylaşıldı.

1. victim

victim Yeni Üye

Merhaba, bundan yaklasık 40 gün önce ekran kartım birden yandığı için garanti kapsamıyla asus yetkili servisine gönderdim...Benim isteğimle format atmayın ben sonra recovery yaparım dediğim için sadece anakart takılıp 27. iş gününde geri gönderildi... (içinde yedeklemem gereken ödevler olduğu için format atılmasını istemedim)... Bilgisayar geldi açtım... Bilgisayar ufak bir kurulum yaprı açıldıktan sonra (usb leri fln tanıdı 3-5 dakikalık bir işlemdi ). Bende düzgün kursun diye dokunmadım zaten işlem kendiliğinden bitti... Yeniden başladığında Nvidia driver helper 181..... gibi bi hata verdi... Çok önemsemedim... Bilgisayar ekran kartı yanmadan önceki halindeki gibi duruyordu ... Son girdiğim siteler bile aynıydı ... Ben dosyalarımı yedeklerini almaya başladım bu sırada klavyenin "fn" fonkisyon tuşlarının çalışmadığını farkettim... Aslında birer boşlukla çalışıyor (f1 çalışmıyor f2 çalışıyor,f3 çalışmıyor gibi ) sonra delete tuşunun çalışmadığını farkettim ve ardından esc ve ctrl ninde (ctrl+c vb işlemleri de yapmıyor prt screen tusu normal çalışıyor )... Klavye yazılımlarını kontrol ettim herşey normaldi (dil durumlarım vs ... İnternetten okuduğum Atk01000 kur düzelir fikrini de uyguladım bir işe yaramadı... Bende önemli bilgilerimi c den yedekledikten sonra daha önce yapatığım gibi recovery yaparım düzelir dedim... Yeniden başalttım bilgisyarı f9 bastığımda hiç bir işlem yapmadı bir kaç deneme yaptım olmadı bir türlü... Bende dvd 'den recovery yaptım driver cdsini taktim herşeyi güzelce kurdu yeniden başladı fakat hala 'delete' çalışmıyor "fn" tuşlarından bazıları(örneğin f5,f7,f9,f11) çalışmıyor ctrl tuşu çalışmıyor "esc" çalışmıyor... Ne yapmam gerektiği hakkında yardım ederseniz çok sevinirim... Tekrar servise göndermek istemiyorum bana en az 30 güne mal oluyor...

2. victim

victim Yeni Üye

Güncel yardım lütfen...

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Açıkcası servise göndermekten başka bir yolu olduğunu düşünmüyorum.

4. victim

victim Yeni Üye

Servise mail attım bakalım onların yorumu ne olucak ... Banada öyle görünüyor malesef, çıldırmamak elde değil [ofof] ... İlginiz için teşekkür ederim...

Sayfayı Paylaş