F3SE ve F3SV arasında kaldım ?

Konu, 'Asus Notebook' kısmında mustapha tarafından paylaşıldı.

1. mustapha

mustapha Yeni Üye

Açıklamanızı okuyup resimlerini inceledim, F3SV gerçektende çok güzel bir makinaya benziyor. Gerek donanım olsun gerekse dış görünüşü :) 3-5 gün içinde notebook satın almak üzere olan biri olarak kafamı kurcalayan birkaç sorum var. Bir süredir Asus notebook almak niyetindeyim ve hiç kötü bir yorum ile karşılaşmadım. Ama 2 ürün var ki aralarında karar vermek oldukça zor benim için. Yardımcı olursanız sevinirim.

Önceleri F3SE C2 T7300 2.0 2G160 15.4''DVDR VSTPATI2500 modeli ile ASUS F3SC C2 T7300 2.0 2G160 15.4''DVDR VSTP NV8400 modeli arasında kalmıştım fakat test sonuçlarını görünce atiX2500 ekran kartına sahip olan üründe karar kıldım. Daha sonra F3SV C2 T7500 2.2 2G200G 15.4''DVDR VSTPNV8600 ürününü görünce haliyle aklım karıştı :) işlemcisi ve ekran kartı daha güzel ve daha yüksek performans alacak olmam kesin. Burda değinmek istediğim nokta F3SV modelinde HDD nin bahsettiğim diğer modellerde olduğu gibi 5400 rpm olması değilde 4200rpm oması. Bunu farkettiğimde bu kadar üstün özelliklere sahip bir üründe neden böyle birşey tercih edilmiş anlayamadım. Bunun performansımı ne derece etkileyeceğini merak ediyorum açıkcası. Uzun süre bilgisayarını açık tutacak ve aynı anda bir çok uygulamayı(SQL server, Oracle, Visual Studio gibi) açık tutup kullanan biri olarak beni ne kadar etkileyeciğini merak ediyorum. Elbette tüm bunların yanında 250-300$ kadar fazla ödeme yapmam gerekeceğide ikinci bir neden.

2. mustapha

mustapha Yeni Üye

Tekrar merhaba arkadaşlar,
    Aynı dertten muzdarip olan bir arkadaşın maili üzerine cevap yazmak istedim. Açıkcası F3SV yi deneme şansım olmadı fakat 4200rpm hdd si olan bi notebook almak bana bir hayli riskli göründüğü için(performans tan ödün vermemek adına) son kararım F3SE(2ghz, 2gb) oldu. 2 haftadır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum ve bahsi geçen programların hepside oldukça güzel çalışıyor. Araştırdığım kadarıyla santa rosa 2,2 ghz ile 2 ghz arasında çok küçük bir performans farkı söz konusu. Bu durumda ekran kartı farkı dışında benim kararımı değiştirecek bir unsur kalmamıştı. 1530$+kdv fiyatlı F3SV(2,2ghz, 2gb) yi almaktansa 1287$+kdv fiyatlı F3SE yi aldım :) Elbette burda aradaki fiyat farkıda kararımda oldukça etkili oldu. Ekran kartımı bir oyun ile test etmedim henüz ama bir önceki post da belirttiğim gibi benim için önemli olan bahsettiğim programları iyi bir şekilde çalıştırması idi. Çok memnunum. Ama yinede deneme şansı olan arkadaş olursa F3SV iyi bir alternatif gibi görünüyor.

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu arada F3sv nin 2 ghz işlemcili modeli var. Her ne kadar reklamı yapılmasada fiyatı 1499 usd+kdv.

4. disshekimi

disshekimi Yeni Üye

evet doru sölüyo bende f3sv 200dr var. 2 Ghz işlemcili ve hdd 5400 rpm :) tavsiye ederim manyak makina :)

Sayfayı Paylaş