F3Sc 'de ısınma problemii

Konu, 'Asus Notebook' kısmında portwolf_13 tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. portwolf_13

portwolf_13 Yeni Üye

slm arkadaşlar....yaklaşık 1 ay önce asus F3Sc aldım ve şöyle bir Problemim war.tam iki gündür bilgisayarı kullanırken

ısındığını farkediyorum ve "speedfan" adlı programı yükledim ve işlemci sıcaklığını 63C olarak gösteriyor.

1)Sizin laptoplarda da aynı durum war mı?

2)core2duo işlemci ortalama kaç derecede çalışmalı?

3)Sizce Laptop'u SErvise wereyim mi? :D

YARDIM EDEN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER................................

2. lancerevovi

lancerevovi Yeni Üye

aynı problem benim f3sc model laptopumdada var. şimdi kendi kendime test ediyorumda genel kanıya yakın olarak bu laptoplarda ısınma problemi var bencede... işte soğutma sistemi: (alıntıdır)

işte kapağın altındaki soğutucu:
    http://www.darkhardware.com/images/cont ... 3jc-ic.jpg

ASUS F3Jc'de soğutma sistemi tek bir fan ve ısı iletici heat-pipe sistemiyle kurulmuş. Sistem gürültülü sayılmaz, fanın çalıştığını genelde duymuyorsunuz. Ayrıca sistemin öyle aşırı bir ısınma durumu yok. Fan sıcak havayı sistemin arkasından dışarı atıyor. İşlemci çekirdeklerinin genelde sıcaklığı 40 derecelerde. Sıcaklık 50 dereceyi aştığında fan hızlanmaya başlıyor ve sesiyle varlığını belli ediyor. Sistemi çok zorlarsanız, sıcaklık 60 dereceye doğru yaklaşıyor, fan sesi de hafiften kulak tırmalıyor. Masaüstünde ofis uygulamaları ve Internet ile geçen sıradan bir iş gününde işlemci sıcaklığının 50 dereceye vardığı pek olmuyor.

bence:sistemi quiet office modunda çalıştırdığınızda bu yazılanlar doğru ancak performansta fan sesini rahatlıkla duyabiliyorsunuz...

3. laedri09

laedri09 Yeni Üye

bence f3sclerde ısınma problemi sıfır bendede var ve 2 gün hiç kapatmadan çalıştırabiliyorum yazın sıcağında bile hiç ısınmadı hplere kıyasla süper

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

Sayfayı Paylaş