F3SC 200DR RAM ÇALIŞMA HIZI? 667 mi? 333 mü?

Konu, 'Asus Notebook' kısmında burakyesilmen tarafından paylaşıldı.

1. burakyesilmen

burakyesilmen Yeni Üye

merhaba,

ASUS F3SC-200DR laptoptumda sandra ve cpu-z test programlarında ram hızlarını kontrol ettim.İki testte de ramlarimin Hyundai marka ve 333 MHZ hızında olduğu çıktı.Markasında değilim ancak Asus' un sitesinde ve daha bir çok sitede ramlarin 667 mhz hızında çalıştığı yazılı.

Bakınız;
    http://www.asus.com.tr/products_compare ... =1660&l1=5

Ben laptomu Vatan' dan almıştım.Siteden kontrol etmek isteedim fakat ürün olmadığı için bilgilere ulaşamadım.

Pazartesi sabahtan Boğaziçi Bilgisayar' ı ve Vatan' ı arayacağım konu ile ilgili.Ama o zamana kadar siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?Türkiye' ye gönderilen ürünlerin rami bu hızda olabilir mi?Ya da Vatan da değiştirilmiş olabilir mi?(İhtimal bile vermek istemiyorum)

Teşekkürler.Syg.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

3. burakyesilmen

burakyesilmen Yeni Üye

Hızlı yanıtınız için çok teşekkür ederim.Bahsettiğiniz başlık da ilk laptopu aldığımda çok faydalı olmuştu.

İki tane slotum olduğu için 1 tane ram hızını 2 ile mi çarpıcam, yoksa bu veri yolu hızı anakarttın ram ile haberleşmesini sağlayan hız ile mi ilgili (FSB?)

Mesela şimdi sitelerde bakıyorum 533 mhz ram diyor.533x2 şeklinde mi hesaplamam lazım?

Tşk.

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

sitelerde görünen nihai sonuçtur. 533 yazıyorsa nihai olarak 533 mhzdir.
    533 olan da 266 küsür mhz x 2 den gelir.

Sayfayı Paylaş