F3SC 200DR hdd resize

Konu, 'Asus Notebook' kısmında djmaster tarafından paylaşıldı.

1. djmaster

djmaster Yeni Üye

Herkese selam. Birkaçgün önce Asus F3SC 200DR modelini satın aldım. Vistayı fazla sevmedim ve sitedeki yönergeleri okuyarak Xp kuruyorum. Verdiğiniz bilgiler sayesinde başarılı olacak. Çok teşekkürler. Fakat bir sorunum var. C sürücüsünü yaklaşık 90 gb. olarak bölmüşler. Ben bunu çok bulduğumdan 20 gb. a düşürmek istiyorum. Masaüstü bilgisayarda partition magic programı ile kolayca yapıyordum bu işlemi önceden. Fakat laptopa partition magic i yükleyip çalıştırdığımda açılmadan hata veriyor. Sanırım bu F teki recovery bölümü ile ilgili bişey. Sorum: C sürücüsünü hangi şekilde kendi istediğim büyüklüğe getirebilirim. Cevaplarınız için şimdiden teşlekkür ederim. Selamlar.

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Benim önerim kesinlikle c diskinin boyutu ile oynamayın.

İki sebepten;
    İşletim sistemi kurulu olan diskte boş yer olması iyidir.
    Ama önemli olan olurda vistaya dönmek istersen recovery programı ile sadece c diskini eski haline getirebilirsin.

3. djmaster

djmaster Yeni Üye

Recovery ile tekrar vistaya döndüm ve başlattan bilgisayara sağ tıklayarak yönetten disk yönetimine geldim. Buradan C üzerine tıklayarak küçült e geldim. 90 gb olan büyüklüğü 45 gb. a indirebildim. Daha da indirmek isterdim fakat izin vermiyor. 90 gb. ın C sürücüsü için çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Cevabınız için teşekkürler.

Sayfayı Paylaş