F3SA Mavi Ekran - Scandisk Problemi

Konu, 'Asus Notebook' kısmında ahimrek tarafından paylaşıldı.

1. ahimrek

ahimrek Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar... Siteye daha bugün üye oldum gördüğüm kadarıyla çok güzel bilgiler var... İlk dakikalarda bende karşılaştığım bir problemimi sizle paylaşmak istedim.

Geçen hafta için pcim çalışırken mavi ekran çıktı ve restart yaptı. Bu işlemden sonra açıldı bir müddet sonra dondu hiç birşey çalışmaz oldu. Manuel yolla restart yaptım. Çalışmama devam ettim. Scandisk yapmak istedim hata falan oluştuysa diye. Scandisk 5/5 de %87 de takıldı (dondu) kaldı. Bir kaç seferdaha denedim ama aynı yerde dondu. Yedeğimi aldıktan sonra ürünle gelen cdler yardımıyla işletim sistemini tekrar kurdum hdd yi formatladım. Sistem çalışıyor bir problem çıkarmadı. Ancak tekrar scandisk yapmak istediğimde bu sefer %89 da dondu. Ben hdd de bir problem var diye tahminde bulundum ama servise göndermeden önce sizlerede sormak istedim. Bu tip problem işletim sisteminden kaynaklanırmı yoksa hdd dışında başka bir donanımdanmı kaynaklanıyor. Vista ve kendi programları kurulu sisteme....

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. gtoprak

gtoprak Yeni Üye

Kurtarma bölümüyle bilgisayarı kurduktan sonra windows u image yoluyla kurduğu için disk indekslemesinde böyle hatalar oluşabiliyor. sorun yok hdd de. merak etmeyin.

3. ahimrek

ahimrek Yeni Üye

Peki bu hatanın düzeltilmesi için ne yapmam gerekiyor. Ayrıca bişey daha dikkatimi çekti. HDD de Fat16 Fat32 ve NTFS dosya sistemlerinde bölümler var. Fat16 lı küçük bölümler ama fat32 6.8gb bu neişe yarıyor. Ama bilgisayarımı açtığımda hdd iki parça görünüyor. bunlar ne işe yarar vista dan kaynaklanan bişeymi... Bide low level formatla hdd yi fabrika ayarlarına getirsem pc ile gelen cdlerden kurulumu tekrar yapabilirmiyim. Bir problem yaşarmıyım..

Sayfayı Paylaş