F3M ve F3E ses sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında denver tarafından paylaşıldı.

1. denver

denver Yeni Üye

merhaba asus f3M ve f3E modelinde ikitane notebook var şirketimizde fakat bunların ses driverlarını yükleyemiyorum yani asusun sitesinden indirip setuplarını kurdum fakat çalışmadı ses bide ayrıca ikisindede aygıt yöneticisinde pci device temel sistem aygıtında ünlem işaretleri var yani yüklenmediğini söylüyor bunları nasıl yüklüycem sistem olarak xp kullanıyorum driverlarıda xp için indirdim bu arada cevabınızı bekliyorum...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

viewtopic.php?f=4&t=111 burada ses ile ilgili iki adet dosya var.
    Onları indirip anlatıldığı şekilde kurarsanız sorununuz çözülür.

3. denver

denver Yeni Üye

sayın saka öncelikle çok teşekkür ederim bu verdiğiniz link f3e için bu f3m içinde aynımıdır birde temel sistem aygıtı ünlemleri var dediğim gibi bunları nasıl halledicem acaba

ayrıca bu adresdeki UAA bus driver and Audio driver'ını kurun. bu driverı download ettim fakat sıkıştırılmış klasör bozuk deyip açmıyor...

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

1.İkisi içinde aynı olması gerekir.
    2. Zaten sarı ünlem işaretinin nasıl kaldırılacağı yazıyor o konuda. Lütfen ses ile ilgili bölümü dikkatlice tekrar okuyun.
    3. Ses ile ilgili iki dosyayıda rar layıp buraya attım. İçinden çıkanları sırasıyla kurun. http://rapidshare.com/files/61341996/ses.rar şifresi "www.notebook.gen.tr"

5. denver

denver Yeni Üye

teşekkür ederim sayın saka hemen download ediyorumm...

6. denver

denver Yeni Üye

sayın saka f3m temel sistem aygıtları ünlem işaretlerini kaldıramıyorum acaba bu driverlarda f3we ile aynımıdır acaba f3we'de şu iki linki vermişsiniz
    1. Anakart Chipseti (Intel PM965 Chipset Utility): Sürücüyü buradan indirebilirsiniz.
    2. Intel Matrix Storage Manager: Sürücüyü buradan indirebilirsiniz.
    ama bu f3m notebookda amd işlemci kullanıyor bu driverlarda aynımıdır acaba şimdiden teşekkürler....

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

1. f3e deki ses sorununu çözdünüz mü?
    2. Sistem özellikleri aynı değildir. sadece ses driverları aynıdır demek istedim. f3m dediğiniz notebookun altındaki model kodu nedir?

8. denver

denver Yeni Üye

merhaba hocam f3m'deki ses problemini hallettim ürün kodu alttaki F3M-AP020C yazıyor Asus F3M Turion X2 TL52 üründe bu temel sistem aygıtları driverını bulamadım..

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

10. denver

denver Yeni Üye

bu adrese baktım zaten burda bulamadım temel sistem aygıtları

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

1. Flood yani arka arkaya birçok mesaj yazmak hızlı cevap almanızı sağlamaz.
    2. Sanırım ne aradığınızı bilmiyorsunuz. Verdiğim sayfa zaten direk linkleri içeriyor. hangi sürücüye ihtiyacınız varsa onu tıklayıp, açılan bölümden istediğiniz işletim sistemine uygun olanı indireceksiniz. Eğer xp yi baştan kurduysanız bütün sürücüleri indireceksiniz.

12. erhancakan

erhancakan Yeni Üye

arkadaşlar film izlerken laptopun sesi çok az çıkıyo yükseltmemizin bi yöntemi varmı

birde wlan consolu açtığımda solda bluetoth için simge çıkıyo ama wireless için çıkmıyo cd den yükledim defalardır ama bulamadım etraftaki wireless bağlantılarını arayamıyorum help pls

13. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Notebooklarda genelde çok ses çıkmaz.
    Birde filmin ses kalitesi düşükse hiç çekilmez. harici hoparlör almanızı öneririm.
    xp demi wireless sorunu yaşıyorsunuz?
    Wireless driverı kurulumu?

14. erhancakan

erhancakan Yeni Üye

wireless sorununu vistada yaşıyorum driverları kurulu fakat dedigim gibi bluetoth açık ken kenarda bluetoth için bi simge daha çıkıyo toshiba nın ordan veri alışverişinde bulunabiliyorum fakat wireless açıkken kenarda onunda simgesinin çıkması lazım o simge yok bende driverler kurulu bidaha kurdum fakat yine çıkmadı

15. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Aygıt yöneticisinde ağ ile olan aygıtlarda neler var acaba?
    Bana sanki bir yerdeki açma kapama düğmesini açmıyormuşsunuz gibi geliyor?

Wireless console programıyla bakıyor musunuz?
    Fn ve F2 tuşları ile açmaya çalışıyor musunuz?

16. erhancakan

erhancakan Yeni Üye

consol var wireless on diyo fakat etrafımda wireless varmı diye arama yapamıyorum
    bu arada aygıt yöneticisinde bluetoth var ama wireless yok

17. saka

saka Admin Yetkili Kişi

iyi ama ilk başta wireless kurulu demiştiniz. Şimdi aygıt yöneticiisnde wireless yok diyorsunuz?

Birde etrafta wireless var mı diye arama yapamıyorum derken neyi kastediyorsunuz?
    Bir hata veriyorsa buraya yazar mısınız?

18. detateknik

detateknik Yeni Üye

arkadaşlar asus f3e modli bilgisayarımın ses problmini gideremedim asus sitesinden sürücüyü yükledim uaaa yıda yükledim ses çıkmıyor fakat çalışıyormuş gibi gözüküyor ses ayarı yapılıyor aygıt yöneticisinde sorun yok fakat ses çıkmıyor buna çözüm varmıdır....

19. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Asus f3we modeli ile ilgili konuyu bulun. Orada yazılan sıra ile sürücülerinizi kurun. ve oradaki işlemleri yapın.
    Modemi en son kurun.

20. erhancakan

erhancakan Yeni Üye

sayın saka ben wireless i kurdum cd sinden onu kastetmiştim yani kurdum hemde defalarca ama aygıt yöneticisinde bulamıyorum ve wifi yi açınca oturduğum muhit de wifi bağlantısı varmı diye aramak istiyorum fakat bulamıyorum pc ye tekrar format atmak istemiyorum çünkü sıkıldım yanlış hatırlamıyorsam bi consol programı olmalı o programı çalıştırıp etrafımdaki wireless bağlantıları arayabileceğim ama bulamıyorum

Sayfayı Paylaş