F3JP için xp

Konu, 'Asus Notebook' kısmında antbyotic tarafından paylaşıldı.

1. antbyotic

antbyotic Yeni Üye

merhaba arkadaşlar asus f3jp için xp yüklemesi nasıl yapılıyor(xp driverleri mevcut) ayrıca bir süre sonra vista yı tekrar yüklemek istersem(bi f9 olayı almış başını gidiyo ama tam olarak nedir bu yani nasıl oluyoda format attıktan sonra geri dönüşüm oluyor)nasıl yapmam gerek bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim çünkü bu vista hasta edicek beni:((

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Merhaba,
    Driverlar var ise f3jr kurulumuna bak. Oradaki adımlara göre sırasıyla git.
    F9 diğer adıyla easy recovery çok faydalı bir icattır.
    Açılırken f9 a basarsanız çalışır ve bilgisayarınızı ilk günkü haline getirir.

3. antbyotic

antbyotic Yeni Üye

sağol kardeş yanlız f9 olayını biraz açarmısın yani diyelimki vista yüklü bir laptop a format attık ve
    xp yükledik. bir süre sonra f9 la tekrar vista yükleniyor doğrumu?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Evet ama xp tamamen silinir. İşte bunun için xp yi d diskine kurarsın. Notebook genel bölümünde yer alan çift işletim sistemiyle ilgili dökümanı okursun.

ve c de vista d de xp kullanırsın.

istediğin zaman f9 ile sadece c diskini recovery yapıp sadece c yi ilk haline getirirsin.

5. antbyotic

antbyotic Yeni Üye

teşekkürler kardeş yardımın için sağol...

6. antbyotic

antbyotic Yeni Üye

saka kardeş tarif ettiğin gibi xp yi yükledim herşeyi tamam yanlız ses kartını tanımadı driverini de yüklüyorum ama olmadı ne yapmam gerek

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

f3jr için anlattıklarımı yaptın mı?
    iki ayrı dosya kuruyorsun?

8. antbyotic

antbyotic Yeni Üye

saka arkadaşım dediğin gibi UAA dosyasını yüklememişim sorun ondan kaynaklanmış şimdi halletim süper oldu tşk ederim yanlız şimdi her defasında xp yi kapatırken (kablosuz ağlar program sonlandırılıyor) diye
    biileti alıyorum onu nasıl hallederim, birde vista da sağ alt köşede pil göstergesi vardı xp de çıkmadı nereden ayarlamam lazım

9. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Pil göstergesini denetim masasından güç seçeneklerinden, yada asus un power gear programından halledebilirsin. Bence kablosuz ağ ile ilgili program kullanıyorsan kapat ve windowsu kullan. Bu şekilde hata almazsın. Mesela intel in programı sourn yapıyor olabilir.

10. antbyotic

antbyotic Yeni Üye

saka kardeş çok teşekkür xp yi yükledim hiç bir sorun yok süper oldu[​IMG] laptop çok sağol sana kolay gelsin

11. saka

saka Admin Yetkili Kişi

problem olmadığına sevindim. Buralarda olursan seninle aynı sorunları yaşayanlara yardımcı olabilirsin.

Sayfayı Paylaş