F3F XP DEN VİSTA YA GEÇİŞTE SÜRÜCÜ PROBLEMİ

Konu, 'Asus Notebook' kısmında GOKHANB tarafından paylaşıldı.

1. GOKHANB

GOKHANB Yeni Üye

öncelikle şunu belirteyim; Toshiba, Acer, Lenovo markalı laptoplarda vista dan xp ye çevirirken BIOS larına ' SATA MODE ' ya da 'AHCI MODE ' seçenekleri vardı. Ama kendi asusum da F3F imde böyle bir seçenek yok. Orjinal Vista Home Basic ve Orjinal Home Premim etiketli dvd lerden kurulum yapmaya çalışırken C yi siliyorum ya da biçimlendiriyorum ama daha sonra sürücü yükle derken benden sürücünün driverlarını istiyor. Ne olduğundan hiç bişey anlamadım. Ve pazartesi günüde Finallerim başlıyo dolayısıyla çok acilll düzeltmem gerekir. Yardımcı olabilirseniz SEvinirim...

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sürücünün driverlarını istiyor ne demek?

3. GOKHANB

GOKHANB Yeni Üye

yani c yi silip sürücü yükle dediğim zaman benden harrddiskin driverını istiyo; hani sata olanlarda nasıl ki sata driversız xp görmüyorsa bunda da ole.. ben de net ten ıde controller driver diye arattım ve de bir driver paketi buldum flash belleğe attım sonra da vista ekranından bellekteki dosyayı seçtiğim zaman da diyor ki işte donanımınızın özelliklerini tam olarak karşılamıyor lütfen güncelleştirilmiş bir sürücü yükleyin diyor....

4. GOKHANB

GOKHANB Yeni Üye

yardım edebilecek kimse yokmu ya????? hadi Finaller bitti ama ... olsun yardım edin ya........

5. delidolubirisii

delidolubirisii Yeni Üye

vista cd si orjinalmi? ve biostan raid özelliği açıkmı ?

6. GOKHANB

GOKHANB Yeni Üye

ewet vista DVD si orijinal hemde BIOS ta raid enabled ya da disabled benzeri bişey yokk....

7. GOKHANB

GOKHANB Yeni Üye

vayy be ben de ne kadar gözümde büyütmüşüm bu siteyi valla he...Diyorum ki burada gerçekten bilgili insanlar var; ama nyse yanılmışım...yardım eden yok anlaşıldı gene iş başa düştü.. Neyse ben bir bulayım olmaz sa ben tekrar yazarım buraya nasıl yapıldığını...

8. QUANTA

QUANTA Yeni Üye

hdd sata olarak tanıtılmıştır, sitede bu tür sorunlar için gerçekten ayrıntılı çözümler mevcut, kimseyi suçlamakla bu iş çözülmez, okumayı bilmiyoruz OKUMAYI.

Sayfayı Paylaş