F3F EKRAN KARARIYOR

Konu, 'Asus Notebook' kısmında maskeli tarafından paylaşıldı.

1. maskeli

maskeli Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar;

ASUS F3F model bir laptop'um var. Batarya'da çalışırken, belli bir süre sonra Ekran gidiyor (kararıyor demek yanlış olur), ancak işletim sistemi ve diğer bütün faaliyetler çalışıyor. Stand-by'a geçmiş olması imkansız çünkü; o an işlem klavye ile ya da mouse ile işlem yaparken ekran bir anda gidiyor. Güç yönetimine baktım orada herhangi bir problem yok. Tüm beklemelerime veya klavye mouse'a dokunmama rağmen tekrar görüntü gelmiyor.

Laptop'un kapağını kapatıp (tam kapatmaya gerek yok) tekrar açtığım zaman Windows logosu ve beklemeye alınıyor diye ekran tekrar yerine geliyor ve bekleme moduna geçiyor. Tekrar Power tuşuna bastığımda açılıyor. Tabi bu arada Wireless ve internet bağlantıları gidiyor.

Normal batarya ile çalışırken, ekranda belirli sürelerde titremeler oluyor. Şu şekilde anlatayım; hani eski monitörlerin yanına hızlıca bir tokat atarsınız da tokat sonrasında bir titreme meydana gelir, o şekilde bir titreme ile karşılaşıyorum. Zaten bu titremelerden sonra da belirli bir süre sonra ekran gidiyor.

Model: ASUS F3F , Core Duo 1.6 , 1 GB DDR, 224 Mb Intel (Paylaşımlı), 100 GB Disk

Çok ilginçtir 2 kere teknik servise götürdüm ve teknik serviste 1 kere olsun yapmıyor ama evde kullanmaya başladığım anda 10-15 dk sonra ekran gidiyor. Çıldırmak üzereyim arkadaşlar, teknik servis sorunu göremediği için birşey yapamayız diyor, nasıl çözeceğim sorunu anlamadım gitti.

Yardımcı olacak tüm arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
    Saygılar

2. taciturnn

taciturnn Yeni Üye

Arkdaşım senin bataryanda sorun var sanırım , eğer imkanın varsa başka bir asus bataryası ile dene bakalım nasıl olacak.Benim de şarjım da az kaldığı zaman ekran gidiyodu...

3. maskeli

maskeli Yeni Üye

Üstat teşekkürler yardımın için.

Ancak sorun bataryadan olduğunu sanmıyorum. Çünkü Ekran tamamen gitmiyor. Mesela ekran karardığında, güç modlarını değiştirdiğimde (kısayol butonundan değiştiriyorum) (saving battery, high performance vs..) ekrana gelen ışık miktarı artıyor ya da moda göre azalıyor.

Her zaman da yapmıyor. Servise götürüyorum sorun yok diyor. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

Başka fikri olan var mı?

Saygılar

4. callcium

callcium Yeni Üye

dediğin durum xp de benimde başıma geliyor vistada veya linux distrolarında(denediklerim) sorun yok kaynağını bilmiyorum ama kendim bi çözüm uyguluyorum açma tuşunu uyku maduna yönledir siyah ekran gelince ona bas sonra klavyeden tuşla uyandır sistemi tekrar giriş yap.. ayrıca bende asus teknik servisiden dertliyim ekran ölü piksel doldu biz göremiyoruz die geri yolladılar ekranın altında asus logosunun olduğu yerdeki plastik ekrandan kalkı bişe olmaz dediler yne yolladılar arada bi ekran ın belli noktaları gitip geliyor (senin dediğin durumdan farklı olarak) iyi dedik asus aldık ama sanırım bunda sonra asusa evet demem..

5. naclugnaak

naclugnaak Yeni Üye

Bu problemin aynısı bende de war.Servise götürdüm,kontrol cihazlarına bağlandı ve laptopta bir sorun yok denip geri gönderildi.Denemek için 3-4 saat bilgisayarı açık tutup çalışmışlar ama bu ekran kararma sorununu yapmamış.Ama ben kendim kullanırken günde 1-2 defa yapıyor.Ben de ekran kapağını kapatıp,uyku moduna geçirip,parola girerek tekrar açıorum ekranın düzelmesi için..Peki bu belli ki kronik bir sorun,yok mu hiç bu soruna çözüm bulan arkadaşlar?

6. naclugnaak

naclugnaak Yeni Üye

sorunum hala dewam ediyor arkadaşlar

bu arada özellikle traktor dj programını kullanırken ve laptopa harici bir ses kartı olan hercules dj console takılı iken mutlaka yapıyor..

bi fikri olan warsa lütfen yardımcı olsun..

7. gokhankeskin

gokhankeskin Yeni Üye

bende de Ekran renkleri soluyor sarımsı bir renk alıyor. intel grafik özelliklerindeki renk ayarlarından düzeltiyorum. pc yi kapatıp açınca hoşgeldiniz ve sonrasında 2-3 saniye normal gözüküyor ve tekrar ekran sararıyor. driveri silip tekrar yükledim ama çözülmedi. driver versiyonu 6.14. windows xp

8. lowopacity

lowopacity Yeni Üye

Aynı sorunu yaşıyorum. Benim notebook modeli HP- Compaq NX7300 . Windows XP' den kaynaklı bir sorun gibi görünüyor, ya da sorun bataryada ve bu bataryadaki sorundan yalnızca Windows XP etkileniyor. Benim bataryadan şüphelenme nedenim şu : İlk zamanlarda bu sorun yok idi. Adaptorumde sorun yasadim ve onarimini yaptim. Ama tam yapamadigim icin bataryayi cok da stabil dolduramadim. Belki ondandir diye dusunuyorum. Ya da burada bu sorunu yasayan arkadaslar notebooklarimizda ortak kurulu ve bu sorunu yaşatan bir yazilim var ? Bu arada benim ekran kartim : Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family

Sayfayı Paylaş