F3E Recovery partitionun daki boot.ini

Konu, 'Asus Notebook' kısmında disasterus tarafından paylaşıldı.

1. disasterus

disasterus Yeni Üye

merhaba,

elimdeki Asus F3E notebook'un windows explorerden bakıldığında (F:) ama aslında (C:) olan Recovery partitionundaki BOOT.INI dosyası bozuldu. dolayısıyla F9 ile Recovery yapamıyorum. elimde kurtarma DVD side yok

recovery partitionundaki diğer image dosyaları felan sağlam gözüküyor.
    elinde recovery partitionu sağlam F3E yada benzeri bir makinası olan arkadaşdan recovery partitionundaki büyük olan
    image dosyaları haricinde, recovery'i açabilmek için gereken, klasörler ve asus.swm asus2.swm dosyaları haricindeki
    o küçük dosyaları rica ediyorum.

not: recovery kullanarak orjinal yazılımını yüklemek istediğim makinada şu anda xp pro yüklü
    yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum..

2. ecay

ecay Yeni Üye

Arkadaşlar bana da boot.ini lazım çok acil.Makinem F8VA ama her türlü ASUS notebook recovery partititsyondaki boot.ini olur..

3. alemcan

alemcan Yeni Üye

cd deki boot dosyaları olurmu oluyorsa göndereyim benimde f deki recovery sağlam boot sorunu var cihaz asus N61VN

4. iyteliihsan

iyteliihsan Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar. benim de şöyle bir problemim var.
    Elimde şuan asus f8va series laptop var. İçinde vista yüklü ve daha önce hiçbir şekilde format atılmadı.

Şimdi bildiğim kadarıyla asus laptoplarda recovery bölümü gizli bir partition olarak harddiskte bulunmakta. Ben bilgisayarıma geçtiğimiz aylarda vista yanına ubuntu yüklemiştim. Sonra tekrar ubuntuyu kaldırdım ve mbr ayarlarını düzenledim. Tekrar bilgisayar açıldığında recovery bölümü bilgisayarım'da görünür olmuştu. Bir süre önce bilgisayara recovery'den format atmak istediğimde işlemi gerçekleştiremedim. Şöyleki:
    Açılış anında esc tuşuyla recovery işlemi başlar. Ben de esc'ye bastım. Sonra boot device seçim ekranı geldi ve hdd hardiski seçtim ama sonra işlem gerçekleşmedi. Bios ayarlarını default'a getirmiştim başlangıçta. Yani 1. boot device = hard drive seçili durumda. Anladığım kadarıyla bilgisayar recovery bölümü görmüyo ya da bu bölüm bootable özelliğini, ben mbr olayını ayarlarken kaybetti. Bu sorunu nasıl çözebilirim? yardımcı olursanız sevinirim

NOT : Belki boot.ini dosyasında bir problem vardır tam olarak bilemiyorum...

5. saka

saka Admin Yetkili Kişi

6. iyteliihsan

iyteliihsan Yeni Üye

Bende f9 olarak biliyordum. Önce f9 denedim. İşlem gerçekleşmedi. Daha sonra asusun sayfasını inceledim. http://support.asus.com/technicaldocume ... uage=en-us bu adreste ewsc olduğunu öğrendim. Sanırım yeni nesil laptoplarda ve f8va serilerinde bu şekilde işlem. İşin ilginç yanı esc ile boot device seçimini yapabiliyorum ama dediğim gibi recovery yapmıyor.

Sayfayı Paylaş