explorer' da yanıt vermeme sorunu!!!

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında newbalance_83 tarafından paylaşıldı.

1. newbalance_83

newbalance_83 Yeni Üye

arkadaşlar internet explorer kullanıyorum fakat tarayıcıyı ne zamn kapatmak istesem donuyor kalıyor. kapanmıyor, yanıt
    vermiyor. bende görev yöneticisinden kapatıyorum.
    bu sorunu gidermek için fikri olan varmı

2. aybeyaz

aybeyaz Yeni Üye

Bu durumun birden fazla sebebi olabilir. İlk olarak internet explorer'i default ayarlarına getirerek soruna çözüm aramaya başlamak en mantıklı adım olur.

Bunun için internet seçeneklerini açın. Açılacak pencerede son seçenek olan Gelişmiş menüsü içerisindeki "İnternet Explorer Ayarlarını Sıfırla" kısmındaki "Sıfırla" butonuna tıklayın.

Şayet yine sorununuz devam ediyorsa yine internet seçenekleri menüsünden şayet eksplorara sonradan eklendiğinden emin olduğunuz eklentiler var ise bu eklentileri pasif yaparak ya da kaldırarak da çözüme ulaşmayı deneyebilirsiniz.

Yine sorununuz devam ederse microsoft'un sitesinden en son internet explorer sürümünü indirip kurmayı deneybilirsiniz. Şayet internet explorer 6 kullanıyorsanız da XP CD'nizi bilgisayarınıza taktıktan sonra Başlat => Çalıştır 'ı açıp Çalıştır penceresine şu komutu yazıp :

rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %windir%\inf\ie.inf

çalıştır diyerek internet explorer'inizi tamir ettirebilirsiniz.

Ayrıca şuradaki yazılanlar da size yardımcı olabilir; http://support.microsoft.com/kb/318378/tr

3. newbalance_83

newbalance_83 Yeni Üye

teşekkürler biraz geç oldu ama hallettim
    silip yeniden yükledim

Sayfayı Paylaş