Emule'ün Popüler Serverları "Donkey Server" kapatıldı.

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında saka tarafından paylaşıldı.

 1. saka

  saka Admin Yetkili Kişi

  Merhaba,
  Emule'ciler bilirlerki razorback'in kapanmasından sonra hemen herkesin en çok kullandığı serverlar Donkey server'lar (1, 2, 3, 4, 5, 6) dı. Alman müzik yapımcıları adına çalışan hukukçular 14/09/2007 tarihinde Edonkey sunucularının kapatılmasına dair hukuki bir karar çıkartarak bu sunucuların kapatılmasını sağladılar.

  Peki şimdi ne olacak?

  1. Öncelikle emule kullanan herkesin Kademlia kısa adı ile kad ağına da bağlanması gerekir. Böylece server'lara bağlanmadan da dosya transferi yapılabilir. Kad ayarlarının nasıl yapıldığı aşağıda resimde var. Bu alana gelmek için emule'yi açın, seçeneklere tıklayın, sunucu'ya tıklayın. Sağ alt köşede kad ve ed2k yi işaretleyin.  Aslına bakılırsa biz hiçbir dosyayı serverlardan indirmiyoruz. Ancak serverlar dosyaların bulunmasına ve bizim birbirimizi bulmamıza yardımcı oluyor.

  2. Server listemize yeni server'ları eklememiz gerekiyor. Kullandığım birkaç popüler serveri aşağıda buabilirsiniz. Serverları nasıl ekleyeceğiniz ise aşağıdaki resimde mevcuttur. Resimdeki ekrana ulaşmak için emule'de yukarıdaki menüden sunuculara geliyoruz. Aşağıdaki bilgileri girip "Listeye ekle" ye basıyoruz.

  İsim: ALT DonkeyServer No3
  IP veya adres: 67.159.5.180
  B.Noktası: 4242

  İsim: ALT DonkeyServer No2
  IP veya adres: 74.50.101.2
  B.Noktası: 4242

  İsim: Razorback 3.0
  IP veya adres: 85.17.52.92
  B.Noktası: 5000  İyi Paylaşımlar.
   

  Ekli Dosyalar:

Sayfayı Paylaş