ekran kartının son demleri

Konu, 'Notebook Genel' kısmında natnan tarafından paylaşıldı.

1. natnan

natnan Yeni Üye

o kadar hırslıyım ki bilgisayarı çöpe atmamaya yapmadığım şey kalmadı artık :). bilgisayar hp pavilion dv8397ea. 3.5 yıl oldu alalı o yüzden aslında normal böyle şeyler. Ama bugün satılan bilgisayarlara bakınca çöpe atmak için o kadar da kötü olmayan bir sisteme sahip. t2500 core due 2 ghz, 2 gb ram, 2x120 gb hd, nvidia go-7600 vs. Son zamanlarda yok menteşesi kırıldı(e-bayden sipariş verdim, kendim düzelttim 200 küsür lira isteyince tamirci.) yok ekran kartı bozuldu derken moraller bozuk. Neyse konuya dönersek :

Ekran kartım öleyazıyor. İlkinde, bundan heralde 1 ay kadar önce, Açılışta garip karakterler ve ekrandaki garip çizgiler ve ardından bozuk ekran kartının driverını yüklemeye çalışan windows xpnin mavi ekranıyla karşılaştığımda aman dedim. Araştırdım ettim, ekran kartını söküp fırına koyma tekniğini uygulama göreviyle dizüstünü sistematik bir şekilde parçalarına ayırdım. Bir de baktım ki nvidia go7600um onboard imiş. ( ya da silikonla mı yapıştırılmış ne artık). Neyse sıcak hava tabancası denen naneden buldun ısıttım birleştirdim. Sonra bir baktım ki benim sevinç kahkahalarımla birlikte ekran kartım düzelmiş.

Üstünden biraz vakit geçti, bir gün eve geldim bir çalıştırdım, yine aynı durum. Heralde taşımamak fazla hareket ettirmemek lazım diye düşündüm. Dedim sökmem ben bunu, açtım güvenli kipte bastım antivirüsü bıraktım yatağın üstünde, bıraktım ısınmaya. Yine işe yaradı.

Sonra yine 3-5 gün sonra bilgisayarı sabit halde kullanırken takıldı ve kapandı. Açtığımda aynı hata. Yine aynı çözüm yine tamam.

Yine 3-4 gün geçti bu sefer akşam sağlam kapattığım bilgisayar aynı yerde bozuk açıldı. Bu sefer bir süre çözüm işe yaramadı. Bugün bi 4-5 saat bırakınca düzeldi.

Ama yine gidecek, orası kesin. Bu ekran kartı düzelir mi? Düzelmezse ben bu ekran kartının aynısını e-bayden bulup kendiminkinin silikonlarını sök(tür)üp bunu yerleştirebilir miyim? (Şimdi tekrar baktım da onun fiyatları bile abuk) Veya kalan parçalarıyla ben bu bilgisayarı kaça okuturum?

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Bu işten anlayan ama uçuk fiyatlar istemeyen bir servise gösterseniz keşke?

3. natnan

natnan Yeni Üye

o zaman bu işten anlayan ve uçuk fiyat istemeyen servisi önerebilir misiniz İzmir için?

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İzmiri bilmem ama istanbulda fokusbilgisayar ücretsiz kargo ile alıp tamir ediyor.
    Birkaç notebook yaptırdım.

Arayıp sitemizin adını verirseniz indirimde yaparlar kesin.

Sayfayı Paylaş