Ekran Kartı Problemi

Konu, 'Acer Notebook' kısmında touchdown tarafından paylaşıldı.

1. touchdown

touchdown Yeni Üye

Acer Aspire 5920G :

Oyun sırasında laptop resetledi tekrar başlattım ve oyuna girdiğim anda yine resetledi.Yeniden start verdim başlangıç normal şekildeydi ama windows açıldıgında bütün renkler 8 bit ve vga modunda çalışıyordu.ekran kartıyla ilgili büyük ihtimal diye düşündüm ki aygıt yöneticisinden hata kodu ile gösteriyordu.arada 2 hafta sonra kafama esti açtım yeniden ve bütün renkler vs. herşey normaldi suanda da kullanıyorum zaten.ama tam ekran yaptığımda yada grafiklere biraz yüklendiğimde ekran tamamen gidiyor.ve start verdiğimde yeniden 8bit değerinde çalışıyor.3-4 kere restart edip denediğimde normal şekilde ekran kartı tepki veriyor ve olması gereken görüntüye ulaşabiliyorum.Ekran kartının chip'ini tamir edebildikleri duydum ve araştırdım.Bursalıyım.Hatta bursadaki bir firma 6 ay garanti verdiklerini söylesede yabancı sitelerden de edindiğim bilgiye göre %100 tekrarlıyormus bu hata.Belki 1 hafta belki 1 ay sonra.Chip'i tamir ettiren kişilerle görüştüm yerli yabancı.6 ay garanti vermeleri yeniden tamir etmeleri demektir.100 kerede yapsa 1 kerede yapsa tamir edip geri verdiklerini söylediler.Nereye kadar...2.el varmıdır yada sıfırı ne kadardır öğrenmek istiyorum.

Nvidia Geforge 8600M GS

Ayrıca bu ekran kartı haricinde laptop'um ile uyumlu başka ekran kartı modelleri varmıdır?
    Anakart/İşlemci Özellikleri :
    Chipset :Intel PM 965 Express
    Marka Model No :Intel Core 2 Duo T7100
    Hızı :1.8 GHz
    FSB :800MHz
    L2 Cache :2MB

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Başka ekran kartı koymak daha pahalıya mal olabilir. Ama mecburen teknik servisin yolunu tutacaksınız sanırım.

3. jaxtopose

jaxtopose Yeni Üye

bende 5920 g kullanıyorum ve ekran kartımın chipi ni 120 tl ye tamir ettirdim yalnız 1 ay sonra aynı sorunu tekrarladı... bende simdi sıfır ekran kartı aldım onu kullanıyorum...bakalım bu nereye kadar gidecek hayırlısı olsun :))

Sayfayı Paylaş