Ekran Chipi yanan notebook da onboard ekran kartını kullanma

Konu, 'Notebook Genel' kısmında Abdulber tarafından paylaşıldı.

1. Abdulber

Abdulber Yeni Üye

herkeze merhabalar sıteye yenı katıldım bilen arkadaşlar vardır umuduyla bir soru sormak istedim.. yapıldıgını bılıyorum ama ne sekılde yapıldıgı konusunda pek bı malumat sahıbı değilim sıtede dıkkatımıde cekmedı boyle bır konu eger konu hakkında bilgi sahibi olan arkadas yada herhangı bır dokuman var ıse paylasılırsa sevınırım...

chip sorunu oldukca cok karsılasılan bır durum notebooklarda hepımızın malumu hararet sonucu notebook un en zayıf karnı.. ve yıne bılmekteyız kı uretıcı fırmalar sabıt bır chıp ıle bırlıkte onboard dedıgımız ıkıncı bır graphic ıslemcı cıhazlara entegre etmekteler.. her modelde olmasada cogunluk cıhazlar bu sekılde sımdı konu şu.. chip değişimi yapılamayan yada reballing ıle sorunu halledemedıgımız cıhazlarda onboard ekran kartına anakart uzerınden yol cekılerek cıhazın vga ıslemcısı onboard olarak belırlenebılıyor bazı arkadaslar karıstırmasınlar denetım masasından yazılım olarak bırıncıl ıkıncıl olarak seçme ıslemınden bahsetmıyorum dırek board uzerıne işlem yapılabılıyor normal ekran chipi devre dısı bırakılarak onboard kartı cıhazın bırıncı ıslamcısı olarak kullanma ıslemınden bahsedıyorum .. ve bu konu hakkında gerek şema olarak gerek var ıse konu hakkında bır dökuman bılgı alısverısı yapıcak arkadaslar var ıse kendılerınden faydalanmak ısterım.. ıyı forumlar

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 9 Aralık 2016
  2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

İstediğiniz bilgiler çok teknik bir konuya benziyor. Umarım bilen biri vardır.

Sayfayı Paylaş