EEE PC USB den boot etme sorunu

Konu, 'Asus Notebook' kısmında makmalimak tarafından paylaşıldı.

1. makmalimak

makmalimak Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar,

Elimde Asus eee pc 1000h var. Performansında düşüşler başladı ve format atayım kendine gelsin moduna girdim. usb den boot edilebilen xp yi yükledim ve usb yi bilgisayara takıp bilgisayarı yeniden başlattım. Fakat bi türlü usb den boot ettiremioyorum. Bios ta gerekli ayarları yaptığımı düşünüyorum (Primiary Boot Device: Removable Device)...Nedir sorun bilen ve yardımcı olabilecek var mı? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

2. makmalimak

makmalimak Yeni Üye

Tekrar Merhaba Arkadaşlar,

BIOS'ta boot sekmesinin altında Hard disk drives isminde bir alt özellik sekmesi var. Burdaki 1st Drive i USB yaptım ve problem çözüldü.. Umarım bu konudan faydalanan arkadaşlar olur çünkü yaklaşık 3 saattir bununla uğraşıyordum...

3. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Neden format atıyorsunuz ki?
    Asus eee pc açılırken f9 a basarak birkaç dakika içinde recovery edemiyor musunuz?

Not: konuyu netbook forumuna taşıyorum.

4. electronx

electronx Yeni Üye

yaw, arkadaslar herseyi tam yaptım mavi ekranda deletecreate yerinde sadece usb flash diski gösteriyor kahrolasıca, yokmudur bilen anlayan donanımlı bir usb format uzmanı ? c ve d gözükmüyor???

5. asilord

asilord Yeni Üye

gerek yok usb den formata recovery mevcut zaten

(Eee PC gibi dahili optik sürücüsü olmayan sistemlerde bu DVD'yi kullanıp geri yükleme yapmak için harici optik sürücüye ihtiyaç var)

Tanısı yanlış eee pc 1000h da kendi için de gizlenmiş bir recovery bölümü mevcut yani kullnıcılar kendi cabalarıyla usb den format atmalarına gerekte yok açılışta bios ekranına geçmek için F2 ye basacaklar sonra beyaz bir ekran gelecek biosta girip boot sekmesinde boot tercihini en altta bulunan Removable sekmesini seçildikten sonra sonra exit yapılıp tekrar açılırken F2 ye basıp beyaz eee pc ekranı geldiğinde F9 a basılı tutup gelen talimatları devam ettirip recovery yapılabilir yaklaşık 10 15 dk içinde bilgisayarınız ilk günkü oluyor korkmayın D: ye hiç bir şey olmuyor yedeklerinizi D: ye alabilirsiniz açıklamaları yapanlar ii incelerse görürler bende de asus 1000h var çok uğraştım bunu yapmak için ama çok basitmiş kullanan arkadaşlar duyurulur.

6. beelall

beelall Yeni Üye

slm çok teşekkür ederim çok yararlı oldu bu bilgi

sadece size teşekkür etmek için üye oldum ben de Allah razı olsun..

7. cevik_678

cevik_678 Yeni Üye

Merhaba.
    Bende Asus Eee Pc kullanıyorum. Ancak format atmak istediğimde USB seçeneğini göremiyordum. Çok uzun süre araştırma, uygulama yaptıktan sonra format atabildim USB den. Bir çok forumda bu sorunla ilgili F2 ve F9 tuşlarından bahsedilmiş. Asus Eee PC serileri için keramet aslında bu tuşlarda değil ESC de... Flash Diskin içine CD yada DVD nin içindeki işletim sistemini aynen atıyoruz. Daha sonra USB yi takıp bilgisayarı açıp mübarek ESC tuşuna basıyoruz. Karşımıza 2 seçenek çıkacak. USB yi seçtikten sonra aynen DVD den kurulum yaparmış gibi kurulum yapıyoruz. Bu kadar basit. :) Günlerce sıkıntıya girmiştim bunun yüzünden. :)

8. tansaran

tansaran Yeni Üye

Teşekkür etmek için üye oldum allah razı olsun hepinizden arkadaşlar !

Sayfayı Paylaş