eee PC 900 pil problemi

Konu, 'Asus Notebook' kısmında alfaturk tarafından paylaşıldı.

1. alfaturk

alfaturk Yeni Üye

Selam

full şarj sonrası 3 gün cihazı açmasan pili bitiyor. acaba bu alet kapanırken sistemi askıyamı alıyor hızlı açılması için.

2. callcium

callcium Yeni Üye

haklısın sanırım böyle bi durum var ancak xp doğru düzgün gösteremiyor süreyi dün full sarj ettim sabah açtığımda %90 dan başladı ancak %20 den sonra çok daha fazla kullanabiliyorsun üst düzeyler daha çabuk geçiyor

3. armanthor

armanthor Yeni Üye

Selam

eee pc 900 20gb kullanıyorum, linux (ubuntu) yükledim, dediğiniz gibi %30-20 li seviyelere çok çabuk iniyoe wireless kapalı da olsa pek fark etmiyor. Ancak bu seviyeden sonra beklenenden uzun gidiyor.

Ubuntuda da kalan pili yanlış gösterdiğini tahmin ediyorum.

Ayrıca, bendeki linux sürümünden olabilir ama ekranı kapatınca (katlayınca diyelim ya da) sleep moduna geçmiyor sanki açıkmış gibi.

eee pc 'lerde kapak-ekran kapalı düğmesinin ya da fonksiyonunun olmadığını düşünmeye başladım :(

4. saka

saka Admin Yetkili Kişi

eee pc lerin 7 inç olan modellerinde kapak kapatınca uyku moduna geçiyor.

5. callcium

callcium Yeni Üye

kapak kapatılınca olacak durumları güç yönetiminden denetim masasındaki ayarlayabiliyorsunuz...

6. stasyurek

stasyurek Yeni Üye

Bu sorunu bende yaşadım biraz araştırdım. Şuan ürünü geri gönderiyorum ürünü hepsi burada firmasından almıştım. Bu serinin bataryalarında üretim hatası var yurt dışında bazı gruplar asus'u mahkemeye vermeye hazırlanıyorlar. Asus ısrarla bataryaları değiştirmediği söylenmekte.

7. saka

saka Admin Yetkili Kişi

yurtdışında pil için yazılan konular farklı. Basına gönderilen ürünlerdeki pilin satıştaki ürünlerden daha güçlü olduğu konusu.

Karışıtırıyor olabilir misiniz?
    İddianızı destekleyek bir bağlantı adresiniz var mı?

Sayfayı Paylaş