Eee Pc 900 fan sesi ve ısınma problemi..

Konu, 'Asus Notebook' kısmında mssaglam tarafından paylaşıldı.

1. mssaglam

mssaglam Yeni Üye

Öncelikle tüm forum üyelerine selamlar,

Foruma yeni üyeyim. Geçen hafta sonu büyük keyifle teslim aldığım Asus Eeep 900 20G notbook'tan bir kaç saat sonra -fan sesi olduğunu düşündüğüm- oldukça yüksek ve artan bir gürültü/uğultu ortaya çıktı. Sessiz ortamda çok rahatsız edici, hatta tv izlerken bile bariz duyuluyor. Cihazın alt kısmında bulunan vidalı kapak şeklindeki bölümden geldiğini sanıyorum. Bu bölüme dokunulduğunda ve ayrıca cihaz kıpırdatıldığında ses değişiyor ve artıyor.

Bununla birlikte, klavyeden bile hissedilen gövdede yoğun bir ısınma söz konusu. Açıkçası çok hevesle aldığım halde acayip şekilde keyfim kaçtı. Ürünü aldığım internet sitesine henüz arıza bildiriminde bulunmadım. Tamir sürecine girmek istemiyorum, çünkü süreç kanımca uzun olacak ve cihaz yeni, tamir işime gelmiyor. Bu tip bir arıza bildirimine rastlamadım forumda, yardımınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Av. Mehmet Sağlam

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

asus forumunun başında da yer alan teknik servis ile görüşünüz. Artık eskisi kadar uzun sürmüyor asusta işler. Tahminen bir hafta içinde çözüm bulunur.

3. mortalis

mortalis Yeni Üye

yanı sorun bende de var cihazıo alaı daha bir gün oldu ama belli bir zamandan sonra yani 5 dakka sonra bayağa bir ses çıkıyor ve klavyenin ustu ısınıyor..

4. Slithereen Guard

Slithereen Guard Yeni Üye

Muhtemelen dizüstü-bilgisayara çok yükleniyorsunuz, bunun yanında işlemci ısınmaya başlar ve fanlardan sesler çıkar, ama yinede saka'nın söylediği gibi teknik servise başvurun ve sonuçu buraya yazarsanız çok sevinirim. [polis]

5. thejackal

thejackal Yeni Üye

Aynı sorun bendede oldu arkadaşlar,

cihazı yeni aldım, alet ısınınca fan hızlı dönmeye başlıyor ve fanı çok ses çıkartıyo, tahmin ediyorum fanın kalitesi biraz düşük. Bunu normal kabul edebiliriz, cihaz ısınmadan önce fan dönmüyor , cihaz ısınınca fan dönmeye başlıyor, ve ısı yükseldikçe deviri artıyor.

fakat enteresan olan cihazın fanı daha dönmeye başlamamışken bile cihazın içinden cayır cuyur bir ses geliyor, bunu duyabilmek için kulağunuzu cihazın altına dayamanız gerekiyor. Buna bir anlam veremedim kullanan arkadaşların böyle bir tespiti varmı, yardım lütfen.?

6. callcium

callcium Yeni Üye

ilk alduğumda benim eee ded eoldu acayip gürültü olmaması gereken şekilde fan içerde b,yere vuruyordu gittiğm değiştiler sonra normal fan sesi sonrası ne yaptığınıza bağlı tam performansta 70 dereceye dahi çıkıyor o orandada fan çalışıyor eeectl den stock yaparsanız 45-50 derce arası fan sesi de minimum olur

Sayfayı Paylaş