eBoostr

Konu, 'İşletim Sistemleri ve Diğer Yazılımlar' kısmında oguzhanx tarafından paylaşıldı.

1. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

eBoostr ile Windows Vista'nın Readyboost teknolojisini Windows XP makinelerinde de kullanabilirsiniz. Aynı ReadyBoost'ta olduğu gibi harici bir belleği RAM'e destek vermesi için kullanabilirsiniz.

Az miktarda RAM'i bulunan PC'lerde Windows sıkça dosyaları sabit diskte saklamak zorunda kalıyor. Elbette sabit diskler RAM'lerden kat kat daha yavaş bileşenler. Modern USB bellekler sabit disklerden daha hızlı çalışıyor. İşte eBoostr bundan yararlanarak USB belleklerdeki hafızayı ön-bellek olarak kullanıyor ve böylece sanal olarak RAM miktarını arttırmış oluyor.

DOWNLOAD

2. The Wind

The Wind Yeni Üye

İlginç...Bİr denemek lazım.

3. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

vista kullandığım için ihtiyacım yok programa :D
    ama kullanan arkadaşlar güzel olduğunu söylediler.

4. The Wind

The Wind Yeni Üye

Ben de vista kullanıyorum ama bir deneyen olsa fikrini paylaşsa iyi olur.Gerçi halihazırda vista kullanan ve readyboost özelliğini gerçekten performans arttırıcı yönde kullanabilen birini de henüz görmedim.

5. oguzhanx

oguzhanx Yeni Üye

64 bit işletim sistemlerinde etkisi görülüyor diye duydum

6. The Wind

The Wind Yeni Üye

Doğrudur hiç bilgim yok bu konuda.Vistada da kullanım pek yyaygın değil henüz readyboost teknolojisini.Makinenin üstünde turbo memory gelebiliyor bazı modellerde.Harici bir aparatı turbo memory olarak kullananı görmedim henüz.

Sayfayı Paylaş