Easynote MB86-P-022

Konu, 'Packard Bell Notebook' kısmında nightashes tarafından paylaşıldı.

1. nightashes

nightashes Yeni Üye

Herkese merhabalar. Bir kaç sorum olacak. Özellikle saka nın yardım edeceğini düşünüyorum. :)
    Neyse sorum ve sorunum sudur. Laptopu yeni aldım ve bismillah dedim şöyle bir kontrol ettim. E malum elin eli deymiştir format atayım dedim hemde bu arada bana tek C yapmıslar ben bari ikiye bolerim harddiski C ve D yaparım dedim. Oncelikle su recovery cd si ile yapayım bakalım dedim. Yaptım kurdum takriben 3.5 saatte bu arada bana hiç bir sey sormadı kendi kafasına göre kurduda kurdu skype norton google desktop ıvır zıvır ne varsa kurdu ben illede C ve D olsun istediğim için elimdeki vista CD si ile birde ben format bastım iki yede boldumgayet güzel 15 dakkada hersey hazırdı ama içime sinmedi dedim kendi orjinalinden kurayım.
    Sonraki formatı vista cd sinden atıp iki ye boldum ve yeniden baslatıp recoveryden kurdum ama sonuc gene husran gene ıvırla zıvırla doldu makina.
    Şimdi benim isteğim bu HDD yi en az 2 ye bolmek tabiki orjinal CD sinden. Bunun bir yolu var mı hani en azından sorsun yahu.
    İkince sorum ben kendim bu orjinal yüklenecek programlarda bir değişiklik yapabilir miyim bir nevi kendime ait orjinal vista yuklu bir recovery olustura bilir miyim. Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

2. MagicRavyn

MagicRavyn Yeni Üye

Üretici Firmaların oluşturduğu Recovery Cd'ler genel olarak tek bir sürücü üzerine tanımlı olurlar ve makinanızı bu cdler ile kurduğunuz takdirde harddisk bölümleme işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Bu işlemler Recovery cdler hazırlanırken hazırlayıcı tarafından tanımlanırlar. Kendinize ait bir Recoyvery cd oluşturmak için öncelikle vistayı makinanıza kurunuz ve gerekli (sizin uygun gördüğünüz) ve kullanacağınız programları kurduktan sonra Recovery oluşturabilirsiniz. Bu işlem için isterseniz üçüncü parti yazılımları isterseniz Windows un kendi backup yazılımı kullanarak cd nizi oluşturabilirsiniz.

Vistada Bu işlemi Oluşturmak İçin

Başlat > Programlar > Donatılar > sistem araçları > Yedekleme Durumu ve Yapılandırması sekmesinde açılacak ekrandan

Complete PC Yedeklemesi seçeneği ile yedeğinizi alıp bu yedeği Boot Cd/Dvd olarak kaydedebilirsiniz.

3. nightashes

nightashes Yeni Üye

Teşekkür ederim gayet güzel anladım. Fakat şimdi ki sorum su olacak. Recovery i olustururken ben gene bölünmemiş tek C si olan hard disk üzerinden yapacağım. Böylelikle gene bölünmemiş bir harddisk olacak. Bana hem C hem D belki E olacak şekilde bölünmüş bir harddisk, üzerine orjinal olarak bana verilmiş olan vista ve dediğiniz gibi benim kendi belirlediğim programlar olan bir recovery oluşturmak. Bir diğer sorum ise ben bu recovery i olusturduktan sonra sadece CD yi takıp resetlemem format ve programların kurulması için yeterli olacak mı ? Diğer sorum laptop açılıyorken F11 e basıp daha önceden hazır recoverye de girebiliyoruz galiba ben bunun üzerinde değişiklik yapabilir miyim ? ( Silme düzeltme ayar yapma gibi )
    Şimdiden teşekkür ederim.

Sayfayı Paylaş