DV9000 Sağ hoparlörden ve sol kulaklıktan ses çıkmıyor.

Konu, 'Hp Notebook' kısmında CihanBey tarafından paylaşıldı.

1. CihanBey

CihanBey Yeni Üye

Merhaba Arkadaşlar.

HP Dv 9000 KM035EA 9730 ET Amd turion64X2 2.0Nvidia 8400

Sorunum şu birden bire Laptopun dahili sağ hoparlörü ses kesti.

Aktif hoparlörlerim var.Soketini Kulaklık jakından takıyorum bu seferde sol hoparlerden L ses gelmiyor.. Çıkarıyorum Laptopun sağ hoparlöründne ses gelmiyor... Birşey dikkatimi çekti laptopun sağ hoparlör ızgarasında dokunmatik tuşların olduğu hizada ızgara üstünde hafif ezik var. Arkadaşlarım üzerine birşey düşürmüş olabilirler.Acaba darbe sonucunda hoparlör kısa devremi yaptı veya kulaklık çıkışınıdamı etkiledi.. İşletim sistemim Vista home.. Denetim masasında Sağ sol denge 100 programsal sorun yok ama sağ hoparlörüm çalışmıyor... Kulaklıktan jakını sol taraf çalışmıyor.Sizce arıza nedendir?

Bu arada cihazda 2 kulaklık çıkışı var.İkisindede soldan sinyal gelmiyor sağ çalıyor bir tek.

Dahili hoparlörde sadece sol çalıyor. Sağda ses yok.

2. CihanBey

CihanBey Yeni Üye

Bir arkadaşımında başına böyle bir arıza geldi, Laptopu fujitsu-siemens şu an servist Kart bekliyor... Acaba bizim makinadamı kartta sorun var,hangi kart acaba Anakart'mı?

3. CihanBey

CihanBey Yeni Üye

Güncel,fikirlerinizi bekliyorum 23 Kasım.

4. _ersin

_ersin Yeni Üye

üzerine bişey düşmesiyle alakası yok arkadaşım zaten hoparlör hemen oranın altında değil biraz aşağıda kalıyor.hoparlör kısmına su filan dökülmüş olabilirmi.Format atıp dene istersen belki kullandığın bi program filan yapıyor da olabilir.Eğer bunların hiçbiri değilse elektronik cihaz sonuçta durduk yerede bozulmuştur yapıcak bişey yok servisine göndericeksin.

Sayfayı Paylaş