dv7 recovery bölümüyle format atmak nasıl yapılır

Konu, 'Hp Notebook' kısmında alekooo tarafından paylaşıldı.

1. alekooo

alekooo Yeni Üye

arkadaşlar dv7 laptobumda tuhaf şeyler oluyor ve formatlamak istiyorum ama deneyimim yok başlangıçta esc ye basınca başlangıç ayarlarına gireceğinini gösteriyo herkesin bahsettiği f11 yok bu modelde değiştimi ayrıca sonradan oluşturduğum f bölümü format sırasında silinirmi yedek almalımıyım bu konudalarda açıklayıcı bir bilgi lütfen

2. Gospelll

Gospelll Yeni Üye

Tam olarak acıklarmısın hard disk c ve recovery bolumunden baska bolum warmı onuda solersen daha iyi olur forumda herkese yardım etmeye geldim..

3. alekooo

alekooo Yeni Üye

evet c ve d kuruluydu ben f bölümü oluşturdum şimdiye kadar hiç recovery ile format atmadım birde şunu sormak istiyorum recovery manager ile format atmadan windowsu onarmak mümkünmü ve nasıl

4. Gospelll

Gospelll Yeni Üye

ok ozman sımdı f surucu olusturduysan sımdı o surucuyu bılgısayarı yonet ten kuculterek c ile bırlestır yanı c:228 gb d:recovery bolumu gıbı ondan sonra pc kapat ve de f11 tusuna 5 sanıye bastıktan sonra recovery bolumu karsına gelıcek ondan sonra da gelismis secenekler dıe bı bolum ıle sıstem kurtarma'yı tıkladıktan sonra ileri bolumu ıle 2 secenek daha cıkacak dosya verılerını yedeklemeden kurtar dıyerek yanı 2.secenek pc ne format atabılırsın bole format atarsan aldıgın ılk gune donecektır pc haberın olsun.Rec bolumunden recovery manager dan yuklu olan drıverları veya olan suruculeri tekrar fabrıka ayarlarına dondurursun şayet dısk bolumunde yaparsan sorun olusur haberın olsun sonra servıslık olma derım basıma geldı kendım tekrar cozdum ama uzun is 2 kere okursan sevınırm yazıyı buda ayrı bır bılgı :D

5. alekooo

alekooo Yeni Üye

neden f bölümünü birleştiriyoruz tutki windows açılmadı birleştiremedik bunu açıklarmısın
    sağol keşke resimli bi anlatım bulsam bi hata yaparsak kalırız

6. Gospelll

Gospelll Yeni Üye

daha gecen gun yaptım bırlestırmeden yapsanda tekrar bırlestırıo onu solıyım ^^ ama bırlestırırsen hata payın daha az olur I'm hp personel :D basımıza geldı daha onceden demeden gecemedım :d

7. Gospelll

Gospelll Yeni Üye

yukarıdakı yazıyı bı yere yaz ve sonra oku bence en mantıklısı suan sadece gecelerı zaman ayırabılıorum ıslerımden yardım etmek ıcın elımden gelenı yaparım.bı ara resımlı anlatıma da gecerım dıecem ama zamanım yok so soryy :(

8. alekooo

alekooo Yeni Üye

daha önceki laptobumu servise vermiştim format atmışlardı ve f bölümü ve içindeki dosyalarım silinmemişti neyse yardımların için teşekkürler

Sayfayı Paylaş