dv5000 DVDRom Gözükmüyor

Konu, 'Hp Notebook' kısmında LoRd1N tarafından paylaşıldı.

1. LoRd1N

LoRd1N Yeni Üye

Arkadaşlar laptopum da Esc'e basıp boot menüsü açtığımda DVDROM yok. Bios ayarlarında cdrom boot enable ve boot sırasında 1. Bu sorun ilk başlarda arasıra oluyordu. Windowsta DVDRom yoktu ama yeniden başlatınca ara sıra geliyordu. Şimdi ise tamamen yok. DVDROM çalışıyor içinden cd okuma sesleride geliyor ama boot edilmiyor ve gözükmüyor. Bu sorunu çoğu kez aradım çözümleri uyguladım sonuç alamadım. Buradaki konuyu da değerlendirdim ama nafile. Yardımlarınızı bekliyorum. [imdat]

2. xcodex

xcodex Yeni Üye

Cd sesinin gelmesi yahut Cd yi okuma ışığının yanması gibi gözlemler, sürücünün sağlam olduğunu göstermez.
    Sürücünün çalışması için verilecek çalışma gücü (çalışma voltajı) bu işlemleri yapması için yeterli, ancak görevini yapabilmesi için anakarta bağlantılarının (Data bağlantısı , dvd aygıt kimliği okuma data bilgisi aktarımı için vs) sağlam olması ve veri aktarımını gerçekleştirmesi gerekir, özetle diyebiliriz ki, anakarttan dvd sücücüsün tanınması gerekmekte,

Bu sorun ne zaman oluştu?
    (Yeni bir işletim sistemi yüklediniz mi? yahut Yeni bir program yüklediniz mi? Yahut Sücüyü yerindenn çıkarıp taktınız mı? Cihaz darbe aldı mı?)

3. LoRd1N

LoRd1N Yeni Üye

En son format atmıştım ondan sonra olmuştu

4. xcodex

xcodex Yeni Üye

Tavsiyem;
    Donanım bilginiz var ise, aygıt ı söküp tekrardan takın ve bios ayarlarını Fabrika ayarlarına getirerek yeniden Windows yükleyiniz..

5. LoRd1N

LoRd1N Yeni Üye

Deneyeceğim teşekkürler.

Sayfayı Paylaş