dv5/ parmak izi sürücüsü yükleyemedim /wind7

Konu, 'Hp Notebook' kısmında bigbro tarafından paylaşıldı.

1. bigbro

bigbro Yeni Üye

selam,dv5 1020et modeline windows 7 home prem. tr yükledim, hp nin sitesinden sürücülerini indirip kurdum validity parmak izi için sp43913 nolu sürücüyü kurdum.
    ancak, aygıt yöneticisinde aygıt olarak görünmesine ve yüklediğim sürücüde de bir hata vermemesine rağmen parmak izi okucuyusunun varlığına dair herhangi bir işarete rastlamadım. denetim masasında "biometric aygıtlar" başlığının altında, " windows bu pcde herhangi bir biometric aygıt bulamadı" diyor, validity sitesinden yüklediğim windows 7 demo software programlar menüsünde görünmüyor, keza program files'da da. bu bilgiler ışığında ne yapabiliriz bilen var mı?

bu arada notebook'ta bi arıza da var, ama Ankara'daki o, bilgi- beceri- özen abidesi hp servisi bişey bulamamış. bilgisayar ilk basışlarda açılmıyor, yani basıyosunuz power'a açılıyo 3 saniye sonra kapanıyor bu böyle tekrar edip duruyo geçen hafta 4. basışta açılıyodu bu hafta 10-12 ye çıktı,bulamam nedenleri ancak şu olabilir, bilgisayar bu denemeler sonunda açıldığında artık sorun yaşamıyor, kapatıp veya beklemeye alıp uzun süre(1-2 saat) ellemeyince tekrar oluyor. yazıcıoğlundaki arkadaşlara sordum, chipset dediler. bunu anlatma nedenim biometric okuyucunun çalışmama nedeni bu olabilir mi, bu olursa büyük tesadüf olur, çünkü vista yüklüyken de bu açılamamalar devam ediyordu,ancak parmak okur çalışıyodu

(validty vfs201)

2. saka

saka Admin Yetkili Kişi

Sayfayı Paylaş